OGŁOSZENIA PARAFIALNE 16.09.2018 XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA rok B

16.09.2018 r.

1. Dziś w Kościele powszechnym obchodzimy 52 Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. W naszej diecezji po Mszach św. odbywa się zbiórka na katolickie Radio RODZINA.
  2. W poniedziałek przypada 79 rocznica agresji Związku Radzieckiego na Polskę. Tego dnia szczególnie módlmy się o pokój na świecie i pojednanie między narodami.
  3. Spotkanie z rodzicami dzieci klas I – ws. rozpoczęcia przygotowania do I Komunii św. – w poniedziałek o godz. 18.00 (w kościele).
  4. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej spotkanie zespołu charytatywnego Caritas.
  5. Poradnia prawna czynna we wtorek od godz. 18.00-19.00.
  6. We wtorek przypada święto św. Stanisław Kostki – patrona młodzieży i ministrantów. Zapraszamy młodzież klasy szóstej, siódmej i ósmej oraz III klasy gimnazjum na Mszę św. o godz. 19.00 inaugurującą kolejny rok przygotowań do sakramentu bierzmowania. Po Mszy św. spotkanie organizacyjne dla młodzieży
  7. Spotkanie Grupy Biblijnej w środę o godz. 17.00. Zapraszamy wszystkich chętnych.
  8. W piątek – święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty.
  9. Młodzież naszej parafii wraz z ks. Pawłem wyjeżdża w najbliższą sobotę do Wambierzyc na diecezjalne spotkanie młodzieży. Zapisy u ks. Pawła (w zakrystii bądź w szkole).
  10. Do końca września trwają zapisy uczniów klasy I, którzy pragną rozpocząć przygotowania do I Komunii św, jak również zapisy uczniów klasy VI, którzy pragną rozpocząć przygotowanie do sakramentu bierzmowania.
  11.  Okazja do spowiedzi św. pół godziny przed wieczorną Mszą św.
  12.  Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego i Niedzieli.
  13. Dziękujemy za ofiary na fundusz parafialny. W minioną niedzielę ofiarodawcy złożyli 1415 zł. Ofiary zostaną przeznaczone na pokrycie części kosztów związanych z wykonaniem nowych obrazów do naszego kościoła.
  14. Wszystkich zainteresowanych pielgrzymką do Ziemi Świętej w kwietniu przyszłego roku zapraszamy na spotkanie w poniedziałek po Mszy św. wieczornej (w salce parafialnej). Prosimy o wpłatę zaliczki w wysokości 500 zł.
  15. Zapraszamy Wspólnotę Żywego Różańca i modlących się na Różańcu na  pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Strażniczki Wiary w Bardzie – 6 października br. (sobota). Zapisy w zakrystii. Koszt 20 zł.
  16. W piątek – 21 września – o godz. 11.00 Mszą św. w kościele św. Aniołów Stróżów rozpoczną się V Wałbrzyskie Senioralia. Szczegółowy program znajduje się na tablicy ogłoszeń.
  17. Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia i obfitości łask Bożych.