15 marca 2015 – IV Niedziela Wielkiego Postu rok B

1. Dzisiejsza IV Niedziela Wielkiego Postu jest zwana niedzielą radości – Laetare – od pierwszych słów antyfony na wejście.
  2. W dniach od 15. marca do 6. kwietnia br. zapraszamy na adorację Najświętszego sakramentu do Sanktuarium Relikwii Krzyża Świętego w Wałbrzychu-Podzamcze. Uroczyste rozpoczęcie adoracji w Ołtarzu Donum Caritas et Pax odbędzie się dziś o godz. 13.00. Mszy św. będzie przewodniczył Biskup Ignacy Dec. Nasza wspólnota parafialna wraz z wiernymi dekanatu Wałbrzych-Zachód jest zaproszona do udziału w nabożeństwie Gorzkich Żali  dziś o godz. 17.00.
  3. W naszym kościele nabożeństwo pokutne Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym również o godz. 17.00.
  4. W środę o godz. 17.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Intencje można składać w zakrystii lub przy ołtarzu Matki Bożej.
  5. W czwartek – 19 marca – przypada uroczystość św. Józefa Oblubieńca. W tym dniu imieniny obchodzi Ks. Infułat Józef Strugarek. Msza św. w intencji czcigodnego solenizanta w czwartek o godz. 17.00.
  6. Zapraszamy do udziału w nabożeństwie Drogi Krzyżowej w piątek o godz. 16.30 dzieci, a o godz. 17.30 dorosłych i młodzież.
  7. W sobotę 21 marca o godz. 11.00 w parafii św. Andrzeja Boboli w Świdnicy dwóch naszych parafian: Stanisław Szulc i Mariusz Fedoruk, po półrocznym przygotowaniu, z rąk bpa Adam Bałabucha otrzyma błogosławieństwo do posługi Nadzwyczajnego Szafarza Komunii Świętej.
  8. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 10.45 oprawę muzyczną zapewni zespół Cor Cordium. Po Mszy św. montaż słowno-muzyczny.
  9. Spotkanie formacyjne Ruchu Czystych Serc w sobotę 21 marca o godz. 16.00.
  10. Spowiedź św.  od poniedziałku do soboty w godz. 16.30-16.55.
  11. Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu we wtorek od godz. 18.00 – 19.00. Z racji Uroczystości ku czci św. Józefa  w czwartek kancelaria nieczynna. W sprawach pilnych proszę umawiać się telefonicznie  Tel. 514863410.
  12. Dziękujemy za ofiary składane na remont domu parafialnego.
  13. Bardzo prosimy w imieniu Parafialnej Grupy Caritas o pomoc w przygotowaniu paczek świątecznych dla potrzebujących. Akcja Podaruj przynajmniej 1 kg ryżu będzie trwała do końca IV tygodnia wielkopostnego. Ofiary możemy składać do skarbony pod chórem, przy figurze św. Antoniego. Dziękuję za życzliwość i wsparcie. Grupa Caritas prowadzi przy kościele zbiórkę wspierającą potrzebujących i rozprowadza świece wielkanocne Caritas w cenie 5 zł. Dochód ze sprzedaży świec jest przeznaczony na prowadzone przez Caritas jadłodajnie dla osób najbardziej potrzebujących w diecezji świdnickiej. Na przestrzeni jednego roku wydawanych jest ok. 0,5 mln posiłków. Przy kościele są do nabycia kartki świąteczne, z których dochód przeznaczony jest na cele związane z działalnością grup dziecięcych i młodzieżowych działających przy naszej parafii.
  14. Wszystkim parafianom i kuracjuszom życzymy wytrwałości i radości w kroczeniu za Jezusem drogą miłości.