OGŁOSZENIA PARAFIALNE 15 listopada 2015 r – XXXIII Niedziela zwykła

15. listopada 2015 r. – XXXIII Niedziela zwykła B

1. W poniedziałek o godz. 17.00 ostatnie nabożeństwo wypominkowe, a bezpośrednio po nim Msza św. w intencji zmarłych. Dziękujemy za wspólną modlitwę i ofiary. Zgodnie z postanowieniami Synodu, obowiązującymi w naszej diecezji, ofiary składane przy okazji wypominek są przeznaczone w części na stypendia Mszy św. wypominkowych i utrzymanie księży pracujących w parafii. Ponadto część ofiar stanowi fundusz parafialny na cele dobroczynne, a także zaleca się, aby część ofiar przekazać zakonom kontemplacyjnym z prośbą o modlitwę za zmarłych polecanych w parafii.
  2. Redakcję gazetki parafialnej Bliżej Źródła zapraszamy na spotkanie w poniedziałek o godz. 18.30.
  3. We wtorek wspomnienie św. Elżbiety, dzień imienin s. Elżbiety – przełożonej domu zakonnego Sióstr Służebniczek.
  4. We wtorek  od godz. 18.00 – 19.00 będzie czynna poradnia prawna.
  5. W środę – 18. listopada – przypada wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, patronki Ruchu Czystych Serc. Z tej okazji prosimy by wszyscy przygotowujący się do sakramentu bierzmowania (1,2,3 klasa gimnazjum), w ramach spotkania formacyjnego, przybyli na Mszę św.  o godz. 17.00 .
  6. W czwartek o godz. 17.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego.
  7. W piątek 20.11. o godz. 18.oo spotkanie formacyjne Ruchu Czystych Serc. Serdecznie zapraszamy młodzież naszej parafii.
  8. Rodziców uczniów kl. I szkoły podstawowej wraz z dziećmi, które rozpoczynają przygotowanie do I Komunii Św., zapraszamy na indywidualne spotkanie w piątek od godz. 18.00 do 19.00.
  9. W sobotę przypada wspomnienie Ofiarowania NMP.
  10. W sobotę 21. listopada br. w Świdnicy odbędzie się doroczne spotkanie Służby Liturgicznej Diecezji Świdnickiej. Do udziału w spotkaniu zaproszeni są ministranci, lektorzy, ceremoniarze, szafarze nadzwyczajni Komunii Św. i schole parafialne. .
  11. Okazja do spowiedzi św. pół godziny przed wieczorną Mszą św.
  12. W sobotę (28. listopada) zapraszamy wszystkich parafian i kuracjuszy na uroczyste rozpoczęcie Adwentu. O godz. 17.00 Msza Święta, a bezpośrednio po niej czuwanie modlitewne połączone z poświęceniem wieńca adwentowego i adoracją uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem.
  13. W dniach od 28.12 – 01.01 organizowane jest w Walencji Europejskie Spotkanie Młodzieży w duchu Taize. Nasza parafia również organizuje wyjazd na to spotkanie. Wszelkie informacje i zapisy u ks. Pawła.
  14. Dziękujemy rodzinom naszej parafii za ofiary na ogrzewanie naszego kościoła i zakrystii. Dotychczas złożone ofiary pozwoliły pokryć koszty zakupu 2000 l. oleju opałowego. Natomiast na zakup wzmacniacza ofiarowano jak dotąd 850 zł.
  15. W przyszłą niedzielę – Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata – zakończenie roku liturgicznego. Ofiarami na tacę wspierać będziemy budujące się kościoły w diecezji świdnickiej. Ofiary, które dziś składaliśmy na tacę zostaną przekazane na organizację Światowych Dni Młodzieży w Krakowie w 2016 roku.
  16. Zachęcamy do lektury czasopism: Gościa Niedzielnego, Niedzieli, Małego Gościa Niedzielnego.
  17. Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia i obfitości łask Bożych.

OAMDG