OGŁOSZENIA PARAFIALNE 15 kwietnia 2018 – III Niedziela Wielkanocna NIEDZIELA BIBLIJNA

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

15 kwietnia 2018 – III Niedziela Wielkanocna  rok B

NIEDZIELA BIBLIJNA

 1. Dziś w kościele w Polsce rozpoczynamy po raz kolejny Tydzień Biblijny, który przypomina nam, że treść naszej wiary pochodzi z objawienia Bożego. Zgodnie ze wskazaniami w całej Polsce tego dnia czytany jest list do Rzymian w ramach Narodowego czytania Pisma Świętego. W naszym kościele dziś od godz. 13.00 rozpoczniemy wspólne czytanie listu św. Pawła. Zapraszamy wiernych od godz. 13.00 do 15.00.
 2. W poniedziałek – 16 kwietnia 2018 r. – spotkanie rodziców i dzieci I Komunijnych – I grupa godz. 16.00; II grupa godz. 17.00.
 3. Poradnia prawna czynna we wtorek od godz. 18.00 do 19.00.
 4. W środę o godz. 19.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Intencje można składać w zakrystii lub przy ołtarzu Matki Bożej.
 5. Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu we wtorek i czwartek od godz. 17.00 – 18.00.
 6. W sobotę o godz. 11.00 spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.
 7. W związku z zamiarem zorganizowania Festynu Rodzinnego w dniu 20 maja br. zwracamy się z gorącą prośbą do parafian o czynne włączenie się w przygotowanie tego wydarzenia poprzez: upieczenie ciast, przygotowanie potraw, dostarczenie fantów na loterię, sponsorowanie atrakcyjnych nagród. Prosimy o zadeklarowanie gotowości przygotowania ciast i potraw na listach znajdujących się w zakrystii. Dochód z tegorocznego festynu pragniemy przeznaczyć na remont i adaptację salki dla dzieci, młodzieży oraz wspólnot parafialnych.
 8. W przyszłą niedzielę Dobrego Pasterza rozpoczynamy tydzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. W naszej parafii będziemy gościć siostry ze Zgromadzenia Sióstr Służebniczek. Po Mszy św. będzie można wesprzeć ofiarą nasze Seminarium Duchowne oraz kleryków przygotowujących się do posługi kapłańskiej w naszej diecezji.
 9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli oraz parafialnej gazetki Bliżej Źródła.
 10. Dziękujemy za ofiary składane na remont prezbiterium. Do zapłaty pozostało ok. 2300 zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom za troskę o piękno naszego kościoła.
 11. Wszystkim parafianom, kuracjuszom i gościom życzymy błogosławionego i radosnego tygodnia.

*OAMDG*