Ogłoszenia parafialne 14 lutego 2016 – I Niedziela Wielkiego Postu

14 lutego 2016 – I Niedziela Wielkiego Postu rok C

1. W Środę Popielcową rozpoczęliśmy 40 – dniowy okres przygotowania do obchodów Świąt Wielkanocnych. Przez ten okres powstrzymujemy się od udziału w zabawach i podejmujemy osobiste wyrzeczenia w duchu umartwienia. Szczególnym dniem w tym okresie jest każdy piątek, kiedy gromadzimy się na nabożeństwie Drogi Krzyżowej o godz. 16:30 dzieci, a o godz. 17:30 dorośli i młodzież. W niedzielę o godz. 17:00  Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
  2. W Roku Jubileuszu Miłosierdzia w okresie Wielkiego Postu zapraszamy do modlitwy Koronką do Bożego Miłosierdzia. W naszym kościele będziemy modlili się Koronką codziennie o godz. 15:00. Adoracja Najświętszego Sakramentu od 15:00 do 17:00.
  3. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej spotkanie Parafialnej Grupy Caritas.
  4. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17:00.
  5. Spotkanie Kręgu Biblijnego w środę o godz. 18:00.
  6. Spowiedź św.  od poniedziałku do soboty od godz. 16:30 – 17:00.
  7. Kancelaria parafialna czynna we wtorek i czwartek od godz. 18:00 – 19:00.
  8. W II niedzielę Wielkiego Postu przy kościołach  w naszym kraju zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek na rzecz misji w Afryce Ad Gentes. Wesprzyjmy dzieła prowadzone przez Kościół na tym ubogim i dręczonym konfliktami kontynencie.
  9. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 10:45 dzieci przygotowujące się do I Komunii św. otrzymają świece i wraz z rodzicami odnowią przyrzeczenia chrzcielne. Po Mszy św. spotkanie dla rodziców.
  10. Dziś po Mszy św. zapowiadana comiesięczna zbiórka ofiar na remont dachu kościoła. Jak dotąd zebraliśmy kwotę 5350 zł. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom.
  11. Z okazji święta św. Walentego przy wyjściu z kościoła można nabyć Walentynkowe Pierniki. Dochód z tej akcji przeznaczony zostanie na wyjazd młodzieży naszej parafii na spotkanie z papieżem podczas ŚWIATOWYCH DNI MŁODZIEŻY W KRAKOWIE.
  12. Parafianom i kuracjuszom życzymy duchowego ubogacenia siebie i innych praktykami wielkopostnymi.

OAMDG