OGŁOSZENIA PARAFIALNE 13 marca 2016 – V Niedziela Wielkiego Postu

13 marca 2016 – V Niedziela Wielkiego Postu rok C

1. W dniu dzisiejszym naszą modlitwą otaczamy papieża Franciszka z racji kolejnej rocznicy wyboru na Stolicę św. Piotra. Po Mszy św. zbiórka ofiar na fundusz remontowy związany z planowanym remontem dachu naszego kościoła. Jak dotąd zebraliśmy kwotę 9656 zł.
  2. Nabożeństwo pokutne Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 17.00.
  3. W poniedziałek – 14 marca – o godz. 18.00 spotkanie dla uczniów kl. III oraz ich rodziców w ramach przygotowania do I Komunii świętej
  4. W środę o godz. 17.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Intencje można składać w zakrystii lub przy ołtarzu Matki Bożej.
  5. W środę – 16 marca – o godz. 18.00 spotkanie Kręgu Biblijnego.
  6. W środę o godz. 19.00 spotkanie organizacyjne dla osób zaangażowanych w przygotowanie Miejskiej Drogi Krzyżowej.
  7. W piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 16.30, a następnie Msza św.
  8. Również w piątek – 18 marca – po Mszy św. o godz. 19.00 zapraszamy do udziału w nabożeństwie Drogi Krzyżowej ulicami naszego Miasta. Bardzo prosimy wszystkich uczestników, aby zabrać ze sobą świece.
  9. W sobotę – 19 marca – przypada uroczystość św. Józefa Oblubieńca. Jest to dzień patronalny Ks. Infułata Józefa Strugarka. Msza św. w intencji czcigodnego solenizanta o godz. 7.00.
  10. Za tydzień Niedzielą Palmową rozpoczniemy obchód WIELKIEGO TYGODNIA. Podczas każdej Mszy św. nastąpi poświęcenie palm. Mszę św. o godz. 10.45 poprzedzi procesja, która wyruszy o godz. 10.30 spod kościoła w stronę krzyża milenijnego, gdzie nastąpi poświęcenia palm. Przy kościele będzie można nabyć palmy do poświęcenia przygotowane przez dzieci i młodzież.
  11. W przyszłą niedzielę o godz. 17.00 zapraszamy do naszego kościoła na KONCERT WIELKOPOSTNY. W związku z tym wydarzeniem, w przyszłą niedzielę nabożeństwo Gorzkich Żali zostanie odprawione o godz. 18.30.
  12. W nadchodzącym tygodniu okazja do spowiedzi św. we wtorek w kościele św. Ap. Piotra i Pawła w Wałbrzychu i w środę w kościele Podwyższenia Krzyża Św. w Wałbrzychu w godzinach od 8.00 do 9.00 i od 16.00 do 18.00. Ponadto w sobotę o godz. 10.00 w Strudze i Lubominie, a o godz,. 16.30 w Starych Bogaczowicach. W naszym kościele spowiedź św. od poniedziałku do soboty w godz. 16.30-16.55.
  13. Katecheza chrzcielna dla rodziców i rodziców chrzestnych, którzy w miesiącu marcu i kwietniu planuję chrzest swoich dzieci w sobotę o godz. 18.00.
  14. Ponawiamy zaproszenie skierowane do osób samotnych z naszej parafii na wspólne śniadanie wielkanocne, które odbędzie się w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego o godz. 8.00 w domu parafialnym. Ze względów organizacyjnych bardzo prosimy, aby w zakrystii (do 20 marca br.) zgłosić zamiar przybycia, co umożliwi przygotowanie odpowiedniej liczby miejsc.
  15. Kancelaria parafialna czynna wyłącznie we wtorek od godz. 18.00 – 19.00.
  16. Zapraszamy parafian do udziału w II Diecezjalnej Pielgrzymce do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach w dniu 8 kwietnia br. Koszt wyjazdu 65 zł. Zapisy w zakrystii. Ilość miejsc ograniczona.
  17. Bardzo prosimy w imieniu Parafialnej Grupy Caritas o pomoc w przygotowaniu paczek świątecznych dla potrzebujących. Grupa Charytatywna rozprowadza świece wielkanocne Caritas. Przy kościele można nabyć książkę pt. Wszystko o Wielkanocy w cenie 5 zł.
  18. Ofiary na kwiaty do Ołtarza Adoracji i Bożego Grobu możemy składać do skarbony bądź u siostry w zakrystii.
  19. Wszystkim parafianom i kuracjuszom życzymy wytrwałości i radości w kroczeniu za Jezusem drogą miłości.