OGŁOSZENIA PARAFIALNE 13 grudnia 2015 – III Niedziela Adwentu

13. grudnia 2015 – III Niedziela Adwentu rok C

1. W III tygodniu Adwentu trwają Kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin.
  2. Dziękujemy wszystkim uczestnikom tegorocznych rekolekcji adwentowych, które wprowadziły nas w trwające obchody rocznicy 1050. lecia Chrztu Polski i Jubileuszowego Roku Miłosierdzia.
  3. We wtorek – 15. grudnia – na naszą parafię przypada dzień adoracji wieczystej. Rozpoczęcie czuwania po Mszy św. o godz. 7.00, a następnie wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 17.00. Zapraszamy wiernych do czuwania i adoracji przed Najświętszym Sakramentem.
  4. Dziękujemy za ofiary złożone w minioną niedzielę na rzecz Kościoła na Wschodzie.
  5. Zapraszamy do licznego udziału we Mszy św. Roratniej; w tym tygodniu od poniedziałku do piątku o godz. 17.00.
  6. We wtorek o godz. 19.00 spotkanie zespołu redakcyjnego gazetki parafialnej Bliżej Źródła.
  7. W środę o godz. 18.00 zapraszamy na Krąg Biblijny.
  8. Spotkanie formacyjne Ruchu Czystych Serce w piątek o godz. 18.00.
  9. W naszej parafii w okresie adwentu trwa akcja pod hasłem „Anielskie serca” organizowana przez grupę charytatywną Caritas. Dzięki wsparciu i zaangażowaniu parafian już w najbliższą środę przygotowujemy paczki świąteczne, które trafią do rodzin potrzebujących. Zgodnie z naszym zwyczajem dar serca możemy złożyć w postaci produktów długoterminowych bądź też ofiary pieniężnej złożonej do skarbony przy figurze św. Antoniego. Dziękujemy za życzliwość i hojność. Przy wyjściu z kościoła rozprowadzane są świece Caritas i kartki świąteczne.
  10. Opłatki można nabyć u przedstawicieli parafialnej Caritas. Bardzo prosimy, aby ofiary składane przy tej okazji – o ile to możliwe – zdołały pokryć koszty związane z ogrzewaniem kościoła i domu parafialnego.
  11. Okazja do spowiedzi św. pół godziny przed wieczorną Mszą św. Ponadto spowiedź adwentowa w tym tygodniu: w poniedziałek św. Piotra i Pawła w Wałbrzychu oraz św. Anny w Wałbrzychu; we wtorek w Sanktuarium Krzyża św. w Wałbrzychu-Podzamcze.
  12. Inne ogłoszenia: intencje mszalne, czasopisma katolickie.
  13. Serdecznie dziękuję za ofiary na potrzeby kościoła złożone w kopertach oraz te, które w ostatnim czasie wpłynęły na konto parafialne. Na wymianę wzmacniacza w kościele uzbieraliśmy dotąd połowę potrzebnej kwoty.
  14. Wszystkim parafianom, kuracjuszom i gościom życzymy pełnego duchowej radości adwentu.