OGŁOSZENIA PARAFIALNE 12 marca 2017 – II Niedziela Wielkiego Postu

12 marca 2017 – II Niedziela Wielkiego Postu rok A

1. W II niedzielę Wielkiego Postu Kościół w całej Polsce przeżywa Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Tegorocznym obchodom towarzyszy hasło: „Gdzie misjonarze – tam nadzieja”. Misjonarze są głosicielami miłosierdzia nie tylko poprzez nauczanie, ale także przez służbę ubogim, chorym, starszym, niepełnosprawnym, wykluczonym ze względu na pochodzenie, wiek i status społeczny. Dlatego dziś przy kościołach odbywa zbiórka pieniężna na dzieła ewangelizacyjne, charytatywne, medyczne i edukacyjne prowadzone przez misjonarzy.
  2. Nabożeństwo pokutne Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym dziś o godz. 17.00.
  3. W poniedziałek przypada 4 rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Po Mszy św. wieczornej, adoracja z modlitwą uwielbienia prowadzoną przez Diakonię Modlitwy Domowego Kościoła.
  4. Od wtorku do piątku, oraz w niedzielę, zapraszamy w ciągu dnia do nawiedzenia Najświętszego Sakramentu wystawionego w kaplicy adoracji.
  5. W środę o godz. 17.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Intencje można składać w zakrystii lub przy ołtarzu Matki Bożej.
  6. W piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 17.30, dla młodzieży o godz. 18.30.
  7. Spotkanie kandydatów na ministrantów w piątek o godz. 18.00
  8. W sobotę o godz. 18.00 spotkanie duszpasterstwa młodzieży.
  9. Kancelaria parafialna czynna wyłącznie we wtorek i czwartek od godz. 18.00 – 19.00.
  10. Bardzo prosimy w imieniu Parafialnej Grupy Caritas o pomoc w przygotowaniu paczek świątecznych dla potrzebujących. Grupa Charytatywna rozprowadza świece wielkanocne Caritas.
  11. Ofiary na kwiaty do Ołtarza Adoracji i Bożego Grobu możemy składać do skarbony przy ołtarzu adoracji bądź po nabożeństwie Gorzkich Żali.
  12. W II i III niedzielę Wielkiego Postu Dzieci Maryi po każdej Mszy św. będą rozprowadzały kartki świąteczne.
  13. Informujemy, że sobotę 18. III – w salce na plebanii – od godz. 18.30 będzie miała miejsce przymiarka strojów komunijnych w wyznaczonych godzinach i grupach dzieci. Dokładne informacje przekażą rodzice kontaktowi.
  14. W niedzielę – 19 marca – o godz. 12.00 Msza św. w intencji Ks. Infułata Józefa Strugarka z okazji przypadających imienin.
  15. W przyszłą niedzielę po Mszach św. zbiórka na fundusz remontowy. Serdeczne podziękowania dla wszystkich składających ofiary na fundusz remontowy, ogrzewanie kościoła i utrzymanie parafii.
  16. Wszystkim parafianom i kuracjuszom życzymy wytrwałości i radości w kroczeniu drogą wielkopostnej przemiany.