OGŁOSZENIA PARAFIALNE 12 czerwca 2016 – XI Niedziela zwykła

12 czerwca 2016 – XI Niedziela zwykła C

1. W dniu dzisiejszym gościmy ks. dra Sławomira Augustynowicza – Asystenta Akcji Katolickiej Diecezji Świdnickiej. Obecność naszego gościa nie jest przypadkowa, zamierzamy bowiem w naszej wspólnocie powołać oddział parafialny Akcji Katolickiej. Przy wyjściu z kościoła można otrzymać deklaracje, a na stronie internetowej parafii zamieszczony jest link, pod którym znajdziemy statut oraz informacje na temat działalności Akcji Katolickiej.
  2. Pragniemy poinformować parafian, że ks. Infułat Józef Strugarek, wieloletni proboszcz naszej wspólnoty parafialnej, podjął decyzję o zamieszkaniu z dniem               9 czerwca br. w Domu Księży Emerytów w Świdnicy. Dziękujemy wspólnocie parafialnej za okazywaną Księdzu Infułatowi w ostatnich dwóch latach życzliwość i troskę.
  3. W poniedziałek o godz. 17.00 spotkanie Kręgu Biblijnego.
  4. W poniedziałek – 13 czerwca – po Mszy św. wieczornej zapraszamy do udziału        w Nabożeństwie fatimskim połączonym z nabożeństwem czerwcowym. W tym dniu nie będzie nabożeństwa czerwcowego o godz. 18.30.
  5. W środę 15 czerwca, jak co roku, przypada na naszą wspólnotę parafialną udział    w Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu. Adorację rozpoczniemy po Mszy św. o godz. 7.00. Zapraszamy w tym dniu zarówno naszych parafian oraz kuracjuszy do modlitewnego czuwania przed Najświętszym Sakramentem. Adorację zakończymy nabożeństwem ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 18.30.
  6. W tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek – św. Antoniego Padewskiego; we wtorek – św. Michała Kozala; w środę – bł. Jolantę; w piątek – św. Brata Alberta Chmielowskiego
  7. Przez cały miesiąc czerwiec na godz. 18.30 zapraszamy wiernych do wspólnej modlitwy podczas nabożeństw ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  8. Kancelaria parafialna czynna we wtorek i czwartek od godz. 17.00 do 18.00.
  9. Spowiedź św. od poniedziałku do soboty w godz. od 18.00 – 18.25.
  10. Zapraszamy do udziału w Pielgrzymce Jubileuszowej w Roku Miłosierdzia do Rzymu w terminie od 1 do 8 października br. Szczegółowy program pielgrzymki (kliknij) oraz w gablocie przed kościołem.
  11. Zapraszamy parafian do udziału w Marszu dla Życia i Rodziny, który rozpocznie się w przyszłą niedzielę (19.06.br) o godz. 15.00 przy kościele Niepokalanego Poczęcia NMP w Wałbrzychu (Piaskowa Góra). Następnie w pochodzie przejdziemy ulicami miasta na stadion przy ul. Kusocińskiego, gdzie odbędzie się piknik rodzinny.
  12. W dniu dzisiejszym, po Mszach św., odbywa się comiesięczna zbiórka ofiar na fundusz remontowy. Dotychczas na remont dachu kościoła zebraliśmy 19 420 zł, co stanowi ok. 8 % potrzebnej kwoty. Ofiary można przekazywać na konto parafialne, w kopertach i do puszek podczas zbiórek w II niedzielę miesiąca. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.
  13. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
  14. Wszystkim parafianom, kuracjuszom i gościom życzymy błogosławionego tygodnia.

O.A.M.D.G.