OGŁOSZENIA PARAFIALNE   11 grudnia 2016 – III Niedziela Adwentu rok A

11 grudnia 2016 – III Niedziela Adwentu rok A

1. W III tygodniu Adwentu trwają Kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin.
  2. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy czas rekolekcji adwentowych. Przewodnikiem duchowym będzie ks. dr Marcin Dolak – Ojciec Duchowny WSD w Świdnicy, wykładowca filozofii na PWT we Wrocławiu. Prosimy o modlitwę w int. naszej parafii oraz księdza rekolekcjonisty.
  3. Z racji przypadającej 13.12. br. 35. rocznicy Stanu Wojennego w dniu dzisiejszym na w Hali Aqua Zdroju w Wałbrzychu odbędzie się widowisko multimedialne „W hołdzie Solidarności – drogi do wolności”. Zaproszenia na to wydarzenie można otrzymać w zakrystii. Zwieńczeniem obchodów będzie Msza św. w Kolegiacie św. Aniołów Stróżów w Wałbrzychu w środę 13.12 o godz. 18.00.
  4. Zapraszamy do licznego udziału we Mszy św. Roratnej od poniedziałku do piątku o godz. 17.00.
  5. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej adoracja uwielbienia prowadzona przez Diakonię Modlitwy Domowego Kościoła.
  6. W poniedziałek o godz. 19.00 spotkanie Akcji Katolickiej.
  7. W środę o godz. 18.00 zapraszamy na Krąg Biblijny.
  8. W czwartek – 15 grudnia – na naszą parafię przypada dzień adoracji wieczystej. Rozpoczęcie czuwania po Mszy św. o godz. 7.00, a następnie wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 17.00. Zapraszamy wiernych do czuwania i adoracji przed Najświętszym Sakramentem.
  9. Spotkanie przed wyjazdem do Rygi odbędzie się w sobotę (17.12. br.) o godz. 18.00 w salce katechetycznej.
  10. Młodzież naszej parafii, która rozprowadzała domowe wypieki, zebrała na wyjazd do Rygi na spotkanie w duchu Taize 1230,00 zł. W imieniu młodzieży składamy serdeczne Bóg zapłać.
  11. W sobotę o godz. 18.30 spotkanie duszpasterstwa młodzieży.
  12. W naszej parafii w okresie adwentu trwa akcja pod hasłem „Anielskie serca” organizowana przez grupę charytatywną Caritas. Dzięki wsparciu i zaangażowaniu parafian już w najbliższą środę przygotujemy paczki świąteczne, które trafią do najbardziej potrzebujących. Zgodnie z naszym zwyczajem dar serca możemy złożyć w postaci produktów długoterminowych (makaron) bądź też ofiary pieniężnej złożonej do skarbony. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w niesienie pomocy osobom potrzebującym.
  13. Opłatki na stół wigilijny można nabyć u przedstawicieli parafialnej Caritas. Przy wyjściu z kościoła rozprowadzane są świece świąteczne.
  14. Okazja do spowiedzi św. pół godziny przed wieczorną Mszą św. Ponadto spowiedź adwentowa w tym tygodniu w naszym dekanacie Wałbrzych -Zachód: we wtorek w par. św. Piotra i Pawła, w środę w par. św. Wojciecha, w piątek św. Anny oraz w sobotę w Starych Bogaczowicach i Strudze.
  15. W dniu dzisiejszym po Mszy św. zbiórka na fundusz remontowy. Serdecznie dziękujemy za ofiary składane na potrzeby naszej parafii.
  16. Wszystkim parafianom, kuracjuszom i gościom życzymy pełnego duchowej radości adwentu.