OGŁOSZENIA PARAFIALNE 11 czerwca 2017 – Uroczystość Najświętszej Trójcy

11 czerwca 2017 – Uroczystość Najświętszej Trójcy

1. Uroczystością Najświętszej Trójcy kończymy okres, w którym – zgodnie z przykazaniem kościelnym – należy wypełnić obowiązek spowiedzi i komunii św. w czasie wielkanocnym.
  2. W poniedziałek o godz. 19.45 spotkanie organizacyjne ws. festynu parafialnego. Festyn odbędzie się 25 czerwca br., a dochód z tegorocznego festynu przeznaczymy na remont dachu naszego kościoła.
  3. We wtorek – 13 czerwca – po Mszy św. wieczornej zapraszamy do udziału w Nabożeństwie fatimskim połączonym z nabożeństwem czerwcowym. W tym dniu nie będzie nabożeństwa czerwcowego o godz. 18.30.
  4. Nasza parafia organizuje wyjazd dzieci na wakacje z Bogiem do Kudowy-Zdroju. Zapisy i szczegółowe informacje u s. Radosławy. Natomiast ws. wyjazdu wakacyjnego młodzieży na kajaki proszę o kontakt z ks. Pawłem. Wyjazdy dzieci i młodzieży zostaną wsparte kwotą ok. 5 tysięcy zł z funduszu parafialnego na organizację czasu wolnego dla dzieci i młodzieży. Podczas wakacji planowane są również jednodniowe wyjazdy, które będą dofinansowane przez parafię.
  5. Przez cały tydzień o godz. 18.30 (z wyjątkiem wtorku) zapraszamy wiernych na nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  6. Próba dla uczniów kl. IV przed rocznicą I Komunii św. odbędzie się we wtorek o godz. 16.45. Próba sypania kwiatów dla dziewczynek we wtorek o godz. 18.00. Spowiedź dla dzieci klas IV w środę o godz. 17.30.
  7. Zwracamy się ze szczególną prośbą do przedstawicieli grup parafialnych i osób gotowych im pomóc o przygotowanie ołtarzy eucharystycznych na procesję Bożego Ciała. Spotkanie robocze przewidziane jest w środę o godz. 16.00. Bardzo prosimy parafian o przynoszenie płatków kwiatów do zakrystii.
  8. W czwartek przypada Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. będą odprawione o godz. 7.00; 8.00; 9.30 (z procesją); 12.00 i 19.00. Podczas Mszy św. o godz. 9.30 dzieci z naszej parafii będą obchodziły I Rocznicę spowiedzi i Komunii Świętej. Po Mszy św. procesja eucharystyczna ulicami naszego miasta: Kolejowa, Wita Stwosza, Al. Spacerowa, Kolejowa. Mieszkańców naszego miasta, a szczególnie mieszkańców ulic na trasie procesji prosimy o udekorowanie okien emblematami eucharystycznymi bądź obrazami religijnymi. Wszystkich zachęcamy do wspólnego przeżycia łączności z Chrystusem obecnym w Najświętszym Sakramencie. W okresie oktawy Bożego Ciała procesje teoforyczne wokół kościoła odbywać się będą na zakończenie nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  9. W czwartek 15 czerwca, jak co roku przypada na naszą wspólnotę parafialną Wieczysta Adoracja Najświętszego Sakramentu. Wystawienie nastąpi po Mszy św. o godz. 12.00 i zakończy się nabożeństwem ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 18.30.
  10. Kancelaria parafialna czynna wyłącznie we wtorek od godz. 17.00 do 18.00.
  11. Intencje mszalne na miesiąc czerwiec, lipiec i sierpień można zamawiać w zakrystii bądź kancelarii parafialnej.
  12. Dziś po Mszach św. zbiórka na fundusz remontowy. Dotychczas zebraliśmy ok. 60 tys. zł na remont dachu kościoła. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.
  13. Wszystkim parafianom, kuracjuszom i gościom życzymy błogosławionego tygodnia.

O.A.M.D.G.