OGŁOSZENIA PARAFIALNE 10 września 2017 XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA rok A

1. Zapraszamy do udziału w rozpoczynającym się dziś III Pikniku Rodzinnym pod Chełmcem na terenie kompleksu rekreacyjnego „Dworzysko”. O godz. 12.00 w hali spacerowej rozpocznie się Msza św. polowa z udziałem przedstawicieli Kół Łowieckich przy oprawie zespółu reprezentacyjnego hejnalistów „Odgłosy Kniei”. Na plakatach przy wyjściu z kościoła można zapoznać się ze szczegółowym planem tego wydarzenia. Serdecznie zapraszamy. Cześć dochodu z tego wydarzenia zostanie przeznaczona na działalność Rodzinnych Domów Dziecka w Wałbrzychu.
  2. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej spotkanie Diakonii Modlitwy wspólnoty Domowego Kościoła.
  3. We wtorek wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi.
  4. W środę (13.09) po Mszy św. wieczornej (ok. godz. 19.30)  zapraszamy do udziału w nabożeństwie fatimskim. Pragniemy włączyć się w modlitwę o pokój na świecie i nawrócenie grzeszników. W tym roku trwają obchody 100 rocznicy Objawień Fatimskich.
  5. W czwartek (14.09) przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego.
  6. W piątek przypada wspomnienie Matki Bożej Bolesnej. Odpust w parafii w Strudze o godz. 17.00, natomiast o godz. 18.00 w kościele Świętych Aniołów Stróżów w Wałbrzychu – uroczyste obchody ku czci Matki Bożej Bolesnej, Patronki Wałbrzycha.
  7. W sobotę – 16 września – o godz. 9.30 wyjazd do Wambierzyc na spotkanie młodzieży.
  8. W sobotę 16.09. – o godz. 12.00 Msza św. pod przewodnictwem Bpa Adama Bałabucha z okazji XX rocznicy Stowarzyszenia Klubu Abstynenta „Nowe Życie” w Szczawnie-Zdroju.
  9. Zapraszamy chłopców do służby przy ołtarzu. Zapisy kandydatów na ministrantów u ks. Pawła Siwka.
  10. W minionym tygodniu została zakończona renowacja pomnika śp. ks. Alojzego Schmidta. Koszt wykonanych prac i materiału wyniósł 6.800 zł. Dziękujemy członkom Żywego Różańca, którzy na ten cel ofiarowali 1.200 zł. Do zapłaty pozostało 2.800 zł. Obecnie poszukujemy wykonawcy odcinaka chodnika prowadzącego do grobu.
  11. W czasie wakacji zostały wykonane prace związane z wymianą grzejników c.o. w w zakrystii oraz w salce pod kościołem wraz z wymianą części instalacjii c.o. Dziękujemy bardzo serdecznie firmie p. Daniela i Marzeny Stapiaków za nieodpłatne wykonanie prac instalacyjnych.
  12. Okazja do spowiedzi św. pół godziny przed wieczorną Mszą św.
  13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego i Niedzieli.
  14. Informujemy, że w przyszłym roku w naszej parafii uroczystość pierwszej Komunii św. odbędzie się 13 maja.
  15. W miesiącu wrześniu są jeszcze wolne intencje mszalne, które można zamawiać zakrystii po Mszach św. i w kancelarii.
  16. W dniu dzisiejszym, po Mszach św., odbywa się comiesięczna zbiórka ofiar na fundusz remontowy. Ofiary można przekazywać na konto parafialne, w kopertach bądź do puszek podczas zbiórek w II niedzielę miesiąca. Bóg zapłać ofiarodawcom za życzliwość i zrozumienie.
  17. W przyszłą niedzielę zbiórka na Katolickie Radio „RODZINA”.
  18. Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia i obfitości łask Bożych.