OGŁOSZENIA PARAFIALNE 10 grudnia 2017 – II Niedziela Adwentu

10 grudnia 2017 – II Niedziela Adwentu rok B

1. Tradycyjnie, w drugą niedzielę Adwentu, z inicjatywy Konferencji Episkopatu Polski jest obchodzony Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Możemy włączyć się w to ważne dzieło, składając ofiary do puszek w ramach zbiórki, która jest prowadzona dziś przed kościołami i kaplicami w całej Polsce. Nasza pomoc dotrze do ludzi żyjących w trudnych warunkach za wschodnią granicą naszego kraju, m.in. w Donbasie, na Ukrainie i na Syberii.
  2. W dzisiejszą niedzielę rozpoczynamy rekolekcje adwentowe. Przewodnikiem duchowym będzie ks. dr Grzegorz Umiński. Proszę o modlitwę w int. naszej parafii oraz księdza rekolekcjonisty. Program rekolekcji znajduje się w najnowszym numerze gazetki parafialnej Bliżej Źródła, a także na stoliku przy wyjściu z kościoła. Zapraszamy do licznego udziału. Spowiedź adwentowa w środę: godz. 8.00 – 9.00; 18.00 – 19.00.
  3. We wtorek kancelaria parafialna nieczynna.
  4. Zapraszamy dziadków, rodziców, młodzież i dzieci do licznego udziału we Mszy św. Roratniej od poniedziałku do piątku o godz. 17.00.
  5. W najbliższy piątek (15.XII) przypada na naszą wspólnotę parafialną Wieczysta Adoracja Najświętszego Sakramentu. Wystawienie nastąpi po Mszy św. o godz. 7.00 i zakończy się nabożeństwem ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 16.45.
  6. W sobotę 16 grudnia o godz. 18.00 odbędzie się katecheza chrzcielna dla rodziców i rodziców chrzestnych, którzy w najbliższym kwartale (w grudniu, styczniu i lutym) planują chrzest dziecka, bądź zamierzają pełnić funkcję rodzica chrzestnego.
  7. W okresie adwentu odbywa się będzie zbiórka pod hasłem „Anielskie serca – Byłem głodny, a daliście Mi jeść, dzięki której chcemy przygotować paczki świąteczne dla potrzebujących. Prosimy rodziców i dzieci, aby każdy kto tylko może ofiarował do koszy znajdujących się w kościele produkty spożywcze długoterminowe lub słodycze. W ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom można nabyć świece Caritas, natomiast Dzieci Maryi rozprowadzają przed kościołem kartki świąteczne, a młodzież sianko na stół wigilijny. Bóg zapłać za okazanie serca najbardziej potrzebującym.
  8. Przy wyjściu z kościoła przedstawiciele parafii rozprowadzają poświęcone opłatki. Ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na wykonanie oświetlenia prezbiterium kościoła. W minionym tygodniu została przygotowana nowa instalacja elektryczna do podłączenia oświetlenia.
  9. Wszystkim parafianom, kuracjuszom i gościom życzymy obfitego w Boże łaski czasu adwentowych rekolekcji.