OGŁOSZENIA PARAFIALNE 1 stycznia 2017 r – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi

Drodzy parafianie, kuracjusze i goście.

Niech cały Nowy Rok będzie opromieniony blaskiem Chrystusa, a w Waszych sercach niech zagości

miłość, radość i pokój.

1 stycznia 2017 r. – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi

1. W Nowy Rok przypada Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Msze Święte w naszym kościele o godzinie 00; 9.30, 10.45, 12.00 i 19.00. W tym dniu przypada Światowy Dzień Modlitw o Pokój na świecie. Zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 12.00. Ofiarami składanymi po Mszy św. wspieramy Diecezjalne Poradnie Rodzinne działające w Wałbrzychu, Świdnicy, Kłodzku i Bardzie w której znajdują pomoc specjalistyczną małżeństwa i rodziny przeżywające trudności (komunikat).
  2. 3 stycznia Infułat Józef Strugarek, wieloletni proboszcz naszej wspólnoty parafialnej, będzie obchodził 80 rocznicę urodzin. Z tej okazji w niedzielę 8 stycznia o godz. 9.30 Msza św. w intencji czcigodnego Jubilata, na którą zapraszamy parafian i gości.
  3. W I czwartek miesiąca zapraszamy do modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne.
  4. W piątek przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli – poświęcenia kadzidła i kredy. Msze Święte w naszym kościele o godzinie 00; 9.30, 10.45, 12.00 i 19.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 7.00. Ofiarami zebranymi tego dnia na tacę wspieramy misjonarzy i prowadzone przez nich misje na całym świecie. Oprawę muzyczną Mszy św o godz. 12.00 będzie stanowił chór parafialny Salve Regina. Podczas Mszy św. wręczymy już po raz trzeci statuetkę Anielskiego Serca osobie, która w sposób wyjątkowy angażuje się w niesienie pomocy potrzebującym. Po Mszy św. wraz z chórem wspólne kolędowanie. Zgodnie ze zwyczajem Orszak Trzech Króli wyruszy o godz. 12.00 z kościoła Świętych Aniołów Stróżów w Wałbrzychu. Serdecznie zapraszamy.
  5. W I sobotę miesiąca po Mszy św. o godz. 7.00 nabożeństwo różańcowe i wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP.
  6. W przyszłą niedzielę (8.01.br) Mszę św. o godz. 10.45 poprzedzą Jasełka przygotowane przez dzieci ze szkoły podstawowej.
  7. Pragniemy zaprosić parafian do udziału w Balu Charytatywnym, organizowanym przez Parafialny Oddział Akcji Katolickiej oraz Grupę Charytatywną Caritas, który odbędzie się w Białej Sali 4 lutego 2017 r. Bilety można nabyć w Dworzysku, Bibliotece Miejskiej lub w zakrystii. Serdecznie zapraszamy.
  8. W czasie kolędy kancelaria parafialna czynna wyłącznie w sobotę  od godz. 8.00 do 9.00. W sprawach pilnych prosimy o kontakt telefoniczny od godz. 8.00 do 14.00.
  9. Dziękujemy za ofiary składane na ogrzewanie kościoła i domu parafialnego przy okazji rozprowadzania opłatków wigilijnych. Po odliczeniu kosztów zakupu opłatków złożyli Państwo w sumie 4609,65 zł. W stosunku do roku 2015 kwota ta zmalała o 930 zł. Jak już informowaliśmy, zebrane środki pozwoliły na zakup 1500 l. oleju opałowego. Bóg zapłać ofiarodawcom.
  10. W przyszłą niedzielę po Mszy św. zbiórka na ubezpieczenie obiektów parafialnych. W ubiegłym roku zapłaciliśmy za ubezpieczenie blisko 3000 zł. Składka ubezpieczenia na ten rok wzrosła o 20%. Informujemy parafiam, że w mijającym roku na fundusz remontowy zebraliśmy kwotę 32.664,79 zł. Bardzo dziękujemy wszystkim darczyńcom.
  11. W naszej parafii kolęda rozpocznie się od 2 stycznia 2017 r. Wizytę Duszpasterską będziemy rozpoczynali o godzinie 15.30, w sobotę o godz. 14.00. Zgodnie ze zwyczajem ministranci będą zapowiadali kolędę. Bardzo prosimy o przygotowanie miejsca do wspólnej modlitwy. Zadbajmy, aby były to spotkania ze wszystkimi domownikami w atmosferze chrześcijańskiej życzliwości i gościnnościPlan Kolędy 2017 I Tydzień

Poniedziałek 2 stycznia 2017

Ks. prob. Jarosław: Górna do nr 12