OGŁOSZENIA PARAFIALNE 1 pazdziernika 2017 XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA rok A

1. Witamy w naszej parafii s. M. Alicję, ze zgromadzenia ss. Służebniczek, która podejmie posługę w zakrystii w miejce s. Elżbiety.
  2. Przypominamy, że od 1 października do końca marca Msza św. wieczorna w dni powszednie będzie odprawiana o godz. 17.00. W tym okresie w dni powszednie nie będzie Mszy św. o godz. 19.00, a kancelaria parafialna będzie czynna we wtorek i czwartek od godz. 18.00-19.00.
  3. W tym tygodniu wspominamy: w środę św. Franciszka z Asyżu, w czwartek św. Faustynę Kowalską, w sobotę wspom. MB Różańcowej.
  4. W dniu dzisiejszym po Mszy św. o godz. 12.00 zmiana tajemnic różańcowych.
  5. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  6. W I czwartek miesiąca modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne.
  7. W I piątek miesiąca spowiedź św. od godz. 16.00-17.00.
  8. W I sobotę miesiąca po Mszy św. o godz. 7.00 nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP.
  9. W najbliższą sobotę rozpocznie się ogólnopolska akcja „Różaniec do Granic”. O godz. 14.00 łączmy się w modlitwie odmawiając Różaniec za naszą Ojczyznę. W związku z tym, że w naszym kościele w tym czasie odbywają się Msze św. z udzieleniem sakramentu małżeństwa, zapraszamy do modlitwy różańcowej o godz. 7.30 bądź 17.30.
  10. W sobotę od godz. 9.00 odwiedziny chorych. Ks. Paweł Kuriata odwiedzi chorych w sobotę – 14 października.
  11. W sobotę 7 października odbędzie się Pielgrzymka Grup Różańcowych do Barda. Wyjazd o godz. 8.00 z parkingu przy Al. Spacerowej.
  12. Za tydzień przypada niedziela papieska. Jak co roku tego dnia odbywa się w całej Polsce zbiórka na rzecz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, która wspiera w edukacji i rozwijaniu talentów uzdolnioną młodzież z mniej zamożnych rodzin.
  13. W miesiącu październiku i listopadzie są jeszcze wolne intencje mszalne, które można zamawiać w zakrystii po Mszach św. lub w kancelarii.
  14. Przez cały miesiąc październik zapraszamy na Nabożeństwo różańcowe:
  • w dni powszednie o godz. 17.30 (po Mszy św. wieczornej)
  • w niedzielę o godz. 18.30
  • dla dzieci szkolnych we wtorek i czwartek o godz. 16.30
  1. Do soboty w kościołach naszej diecezji trwa nowennę przed uroczystym zawierzeniem naszej diecezji Niepokalanemu Sercu NMP. W niedzielę 08.10.br o godz. 18.00 w katedrze świdnickiej Msza św. na zakończenie peregrynacji Figury MB Fatimskiej.
  2. Przygotowując się do sezonu zimowego, prosimy parafian o składanie ofiar na zakup oleju opałowego do ogrzewanie naszego kościoła. Koperty są wyłożone przy wyjściu z kościoła. Dziękujemy za życzliwość i zrozumienie.
  3. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego i Niedzieli, Małego Gościa Niedzielnego oraz naszej gazetki parafialnej Bliżej Źródła.
  4. Wszystkim naszym Parafianom, Kuracjuszom i Gościom życzymy błogosławionego tygodnia.