1 marca 2015 – II Niedziela Wielkiego Postu rok B

1. W dniu dzisiejszym – 1 marca – obchodzimy w Polsce Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych, który jest wyrazem hołdu dla żołnierzy drugiej konspiracji za świadectwo męstwa, niezłomnej postawy patriotycznej i przywiązania do tradycji niepodległościowych, za krew przelaną w obronie Ojczyzny.
  2. Dziś przy kościołach w naszym kraju zostanie przeprowadzona zabiórka do puszek na rzecz  misji w Afryce Ad Gentes, wesprzyjmy dzieła prowadzone przez Kościół na tym ubogim i dręczonym konfliktami kontynencie. Po Mszy św. o godz. 12.00 zmiana tajemnic różańcowych. O godz. 17.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
  3. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej spotkanie Diakoni Modlitwy Ruchu Światło-Życie.
  4. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.00.
  5. W I czwartek miesiąca modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne. Przez cały dzień trwa adoracja Najświętszego Sakramentu.
  6. W I piątek miesiąca od godz. 16.00 do 17.00 okazja do spowiedzi dla dzieci
    i młodzieży. Nabożeństwo I piątkowe o godz. 17.00.
  7. W I sobotę miesiąca po Mszy św. o godz. 7.00 nabożeństwo różańcowe
    i wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP. Od godz. 9.00 – 12.00 odwiedziny chorych.
  8. W sobotę o godz. 10.00 spotkanie kandydatów na ministrantów, a o godz. 11.00 ministrantów i lektorów.
  9. Zapraszamy do udziału w nabożeństwie Drogi Krzyżowej w piątek o godz. 16.30 dzieci, a o godz. 17.30 dorośli i młodzież. Po zakończeniu nabożeństwa spotkanie z młodzieżą klasy III gimnazjum, przygotowującą się do sakramentu bierzmowania.
  10. Spowiedź św. od poniedziałku do soboty od godz. 16.30 – 17.00.
  11. Kancelaria parafialna czynna we wtorek i czwartek od godz. 18.00 – 19.00.
  12. Dziękujemy za ofiary składane na remontu domu parafialnego. W minionym tygodniu złożono 950 zł.
  13. W imieniu Parafialnej Grupy Caritas bardzo prosimy o pomoc w przygotowaniu paczek świątecznych dla osób potrzebujących. Akcja Podaruj przynajmniej 1 kg cukru będzie trwała do końca II tygodnia. Ofiary  możemy składać do skarbony pod chórem, przy figurze św. Antoniego.
  14. Pragniemy jeszcze raz uwrażliwić rodziców dzieci klas I i II Szkoły Podstawowej, które od września minionego roku powinny rozpocząć okres przygotowania do przyjęcia I Komunii Świętej, na zobowiązania które podjęli w dniu chrztu swoich dzieci. Pomimo przekazywanych na różny sposób próśb, do dnia dzisiejszego wpłynęło 30 % deklaracji uczniów klasy II o zamiarze włączenia się w przygotowanie i 50 % deklaracji uczniów klasy I. Przypominamy, że od tego roku szkolnego przygotowanie do I Komunii Świętej na terenie naszej diecezji trwa trzy lata.
  15. W związku z planowaną na piątek przed Niedzielą Palmową (27.03) Drogą Krzyżową ulicami naszego miasta, zapraszamy na spotkanie w poniedziałek po Mszy św. wieczornej (ok. godz. 17.30) wszystkich pragnących włączyć się w jej przygotowanie i prowadzenie.
  16. Informujemy, że Towarzystwo Miłośników Szczawna-Zdroju zaprasza do udziału w konkursie na palmę wielkanocną. Szczegółowe informacje na stronie internetowej Towarzystwa.
  17. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.  Przy kościele są do nabycia kartki świąteczne, z których dochód przeznaczony jest m.in. na planowany od najbliższego piątku do niedzieli wyjazd rekolekcyjny Ruchu Czystych Serc do Głuchołaz.
  18. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi ks. Grzegorz Ławniczak. Plan rekolekcji wyłożony jest przy wyjściu z kościoła. Proszę parafian o modlitwę i podjęcie piątkowego postu w tej intencji.
  19. Wszystkim parafianom i kuracjuszom życzymy wytrwałości w kroczeniu wielkopostną drogą przemiany.