Ogłoszenia Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego 27 MARCA 2016

Z okazji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego

wszystkim naszym drogim Parafianom, Kuracjuszom i Gościom

składamy najserdeczniejsze życzenia,

aby radość wielkanocna była źródłem pokoju serca, źródłem dobra oraz życzliwości.

Niech blask Chrystusa Zmartwychwstałego oświeca wiarą każdy kolejny dzień życia.

1. Słowa wdzięczności kierujemy do wszystkich, którzy uczestniczyli w przygotowaniach i uroczystej liturgii tych Świąt oraz zatroszczyli się o wystrój naszego kościoła. Za każde dobro okazane w tym czasie serdeczne Bóg zapłać!
  2. Jutro Poniedziałek Wielkanocny – II dzień świąt – Msze Święte w naszym kościele o godz. 7.00; 8.00; 9.30; 10.45; 12.00; 19.00. Ofiary składane na tacę są przeznaczone na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Świdnicy oraz Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.
  3. Począwszy od 1 kwietnia (piątek) do końca września Msze św. wieczorne w naszym kościele będą sprawowane o godz. 19.00.
  4. W I czwartek miesiąca modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne.
  5. W I piątek miesiąca spowiedź św. od godz. 18.00. Mszę św. wieczorną poprzedzi nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  6. W sobotę 2 kwietnia w naszym kościele będziemy gościli symbole Światowych Dni Młodzieży: ikonę Salus populi Romani oraz Krzyż. „Nieście go na cały świat jako znak miłości Pana Jezusa do ludzkości i głoście wszystkim, że tylko w Chrystusie umarłym i zmartwychwstałym jest zbawienie i odkupienie” – to napis, który widnieje na Krzyżu ŚDM. Słowa te wypowiedział Ojciec Święty Jan Paweł II do młodzieży 22 kwietnia 1984 roku. W Niedzielę Palmową, 13 kwietnia 2014 roku Ojciec Święty Franciszek przekazał Krzyż delegacji młodzieży z Polski, który wraz z kopią ikony Matki Bożej Salus Populi Romani pielgrzymuje po naszej ojczyźnie. W sobotę o godz. 9.00 powitanie Symboli ŚDM oraz Msza św. na którą zapraszamy młodzież naszej parafii, szczególnie klasy gimnazjalne przygotowujące się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. O godz. 10.00 nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi z racji I soboty miesiąca zapraszamy szczególnie członków wspólnoty Żywego Różańca. O godz. 11.00 Adoracja Krzyża i Koronka do Miłosierdzia Bożego w ostatnim dniu Nowenny przed uroczystością Bożego Miłosierdzia. O godz. 12.00 pożegnanie Symboli ŚDM, które zostaną przewiezione do Wałbrzycha, gdzie tego dnia odbywać się będzie Diecezjalne Spotkanie Młodych.
  7. Koronka do Miłosierdzia Bożego w ramach Nowenny przed Świętem Miłosierdzia od dziś do piątku o godzinie 15.00. Serdecznie zapraszamy.
  8. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Miłosierdzia Bożego. Ofiarami składanymi po Mszy św. będziemy wspierać dzieła miłosierdzia prowadzone przez Świdnicką Caritas. Po Mszy św. o godz. 12.00 zmiana tajemnic różańcowych. Zapraszamy na godz. 15.00 do wspólnej modlitwy Koronką do Miłosierdzia Bożego.
  9. Serdecznie dziękuję za składane ofiary na utrzymanie parafii i remont naszego Kościoła.

OAMDG