OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XXV NIEDZIELA ZWYKŁA rok 2015

Szczawno-Zdrój 20. 09. 2015

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XXV NIEDZIELA ZWYKŁA rok B

1. Dziś w Kościele powszechnym przypada 49. Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. W naszej parafii gościmy dziś Ks. Romana Tomaszczuka – redaktora świdnickiej edycji tygodnika Gość Niedzielny. Dziękujemy za wspólną modlitwę i głoszone Słowo Boże.
  2. W tym tygodniu wspominamy:
  • w poniedziałek – 21.09 – święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty
  • w środę – 23.09 – św. Pio z Pietrelciny
  • w piątek – 25.09 – bł. Władysława z Gielniowa
  1. Okazja do spowiedzi św. pół godziny przed wieczorną Mszą św.
  2. W poniedziałek o godz. 17.00 spotkanie Kręgu Biblijnego.
  3. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej spotkanie zespołu redakcyjnego gazetki parafialnej Bliżej Źródła.
  4. W środę o godz. 19.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  5. W czwartek o godz. 18.00 spotkanie starszych ministrantów, lektorów i ceremoniarzy oraz Scholi młodzieżowej.
  6. W piątek o godz. 18.00 spotkanie Ruchu Czystych Serc.
  7. W sobotę o godz. 9.00 zbiórka ministrantów. Zapraszamy chłopców do pełnienia służby przy ołtarzu. Spotkanie dla kandydatów na ministrantów w sobotę o godz. 9.30.
  8. Przypominamy, że od października nastąpi zmiana porządku Mszy św. w dni powszednie. Msza św. wieczorna począwszy od października do końca marca będzie odprawiana o godz. 17.00. W tym okresie w dni powszednie nie będzie Mszy św. o godz. 19.00, a kancelaria parafialna będzie czynna we wtorek i czwartek od godz. 18.00-19.00.
  9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego i Niedzieli.
  10. Przygotowując się do sezonu zimowego, prosimy parafian o składanie ofiar w kopertach na ogrzewanie naszego kościoła i domu parafialnego. Koperty są wyłożone przy wyjściu z kościoła. Bóg zapłać ofiarodawcom.
  11. W odpowiedzi na apel Biskupa Ignacego zapraszamy do udziału w pielgrzymce Wspólnoty Żywego Różańca do Sanktuarium Matki Bożej Strażniczki Wiary w Bardzie w dniu 3. października br. (sobota). Koszt 20 zł. Zapisy w zakrystii.
  12. W najbliższą sobotę – 26. września br. – odbędzie się pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej na Górze Iglicznej dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej z kl. III i ich rodziców. Wyjazd o godz. 8.00. Zapisy u s. Damiany. Koszty przejazdu pokryje parafia.
  13. Dziś po Mszy św. zbiórka do puszek na rozwój Katolickiego Radia Rodzina w Diecezji Świdnickiej.
  14. Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia.