OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XX NIEDZIELA ZWYKŁA

XX NIEDZIELA ZWYKŁA rok B

1. W dniu dzisiejszym – 16 sierpnia – od godz. 14.00 do 18.00 serdecznie zapraszamy do udziału w I Parafialnym Festynie Rodzinnym. Będzie dla nas wielką radością gościć na naszym spotkaniu dzieci, młodzież, rodziców, dziadków, mieszkańców naszego miasta, kuracjuszy i gości. Zapraszamy do wspólnej zabawy. W programie przewidziane są śpiewy, występy dzieci i młodzieży, konkursy, kącik zabaw dla maluchów, dobry posiłek i loteria. Cały dochód z festynu chcemy przeznaczyć na dofinansowanie wyjazdów i wypoczynek dzieci i młodzieży z naszej parafii. Dziękujemy wszystkim osobom i firmom wspierającym nasz festyn.
  2. Nasz kościół jest otwarty codziennie. Od wtorku do piątku i w niedzielę w kościele odbywa się całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu, zachęcamy wszystkich do chwili adoracji.
  3. W czasie wakacji okazja do spowiedzi św. pół godziny przed wieczorną Mszą św.
  4. W poniedziałek dzieci i młodzież z naszej parafii pod opieką s. Damiany i ks. Arkadiusza wyjeżdżają na letni wypoczynek do Szklarskiej Poręby. Bardzo serdecznie dziękujemy parafianom, którzy wsparli finansowo tę inicjatywę.
  5. W środę o godz. 19.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  6. W czwartek o godz. 19.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego.
  7. We wrześniu są jeszcze wolne intencje mszalne, które można zamawiać w kancelarii i zakrystii po Mszach św.
  8. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowania i przebieg uroczystości odpustowej.
  9. W tym tygodniu wspominać będziemy w liturgii:
  • poniedziałek – św. Jacka
  • czwartek – św. Bernarda, opata i doktora Kościoła,
  • piątek – św. Piusa X, papieża,
  • sobotę – NMP Królowej.
  1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego i Niedzieli.
  2. W tym tygodniu kancelaria będzie czynna wyłącznie we wtorek i czwartek od godz. 17.00-18.00.
  3. Informujemy, że w dniach 29-30 sierpnia na terenie kompleksu rekreacyjnego „Dworzysko” odbędzie się I spotkanie Miłośników Łowiectwa i Jeździectwa. Bogaty program tego wydarzenia znajduje się na plakatach przy wyjściu z kościoła. Spotkanie rozpocznie się w naszym kościele w sobotę 29 sierpnia o godz. 10.00 Mszą św. hubertowską.
  4. Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia i obfitości łask Bożych. Udającym się na wakacyjne urlopy życzymy miłego i dobrego wypoczynku. Pamiętajmy o naszym  świadectwie wiary.