OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA B

1. W dniu dzisiejszym po Mszy św. o godz. 12.00 zostanie odprawiony obrzęd błogosławieństwa kierowców i ich pojazdów z okazji przypadającego wspomnienia św. Krzysztofa. Ofiary składane do puszek po Mszach św. w ramach akcji „1 gr za 1 km”  będą w całości przeznaczone na zakup środków transportu dla misjonarzy.
  2. W czasie wakacji okazja do spowiedzi św. codziennie od godz. 18.30 – 18.55.
  3. Kancelaria parafialna czynna we wtorek i czwartek od godz. 17.00 do 18.00.
  4. Nasz kościół jest otwarty codziennie. Zachęcamy wszystkich wiernych do chwili adoracji Jezusa Eucharystycznego.
  5. W środę o godz. 19.00 zapraszamy na Nowennę do MB Nieustającej Pomocy.
  6. W czwartek o godz. 19.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego.
  7. W I sobotę miesiąca po Mszy św. o godz. 7.00 nabożeństwo wynagradzające ku czci Niepokalanego Serca NMP.
  8. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00 zmiana tajemnic Różańcowych.
  9. W miesiącu sierpniu są jeszcze wolne intencje mszalne, które można zamawiać
    w kancelarii i zakrystii po Mszach św.
  10. Trwają zapisy na pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę i do grupy duchowego uczestnictwa. Pielgrzymi gr. 6 – wałbrzyskiej – wyruszą na pątniczy szlak 30 lipca po uroczystej Mszy św. o godz. 10.00 sprawowanej w kościele św. Aniołów Stróżów w Wałbrzychu. Osoby należące do grupy duchowego uczestnictwa zapraszamy począwszy od czwartku do udziału w Mszy św. wieczornej połączonej z Apelem Jasnogórskim.
  11. W tym tygodniu wspominać będziemy w liturgii:

środa – św. Marty

piątek – św. Ignacego Loyoli

sobota – św. Alfonsa Liguoriego

1. Bardzo serdecznie prosimy parafian o włączenie się w zorganizowanie festynu odpustowego, który planowany jest w dniu 16. sierpnia br. Prosimy o upieczenie ciast, przygotowanie potraw, dostarczenie fantów na loterię, sponsorowanie atrakcyjnych nagród. Gorąco prosimy o zadeklarowanie gotowości przygotowania ciast i potraw na listach znajdujących się w zakrystii. Spotkanie organizacyjne ws. przygotowania festynu odbędzie się w środę o godz. 20.00 na plebanii.
  2. Dziękujemy za ofiary złożone na remont domu parafialnego. W minionym tygodniu ofiarowano 250 zł.
  3. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, Niedzieli i Gościa Niedzielnego.
  4. Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia i obfitości łask Bożych. Udającym się na wakacyjne urlopy życzymy miłego i dobrego wypoczynku. Pamiętajmy o naszym  świdectwie wiary.