OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XIV NIEDZIELA

Szczawno-Zdrój 05. 07. 2015

XIV NIEDZIELA ZWYKŁA B

1. Nasz kościół jest otwarty codziennie. Od wtorku do piątku i w niedzielę w kościele odbywa się całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu, zachęcamy wszystkich do chwili adoracji Jezusa Eucharystycznego.
  2. W naszej wspólnocie gościmy dziś duet Elegia Strun z Tarnopola na Ukrainie. Dziękujemy Paniom bandurzystkom za oprawę muzyczną liturgii. Po Mszy św. krótki koncert, a przy wyjściu będzie można zakupić płytę duetu muzycznego, bądź złożyć ofiarę wspierającą działalność kulturalną zespołu.
  3. Dziś po Mszy św. o godz. 12.00 zmiana tajemnic różańcowych.
  4. W czasie wakacji okazja do spowiedzi św. przed wieczorna Mszą św. od godz. 18.30 – 18.55.
  5. Wspomnienia liturgiczne:
  • w poniedziałek – bł. Marii Teresy Ledóchowskiej
  • w środę – św. Jana z Dukli
  • w sobotę – święto św. Benedykta, opata – patrona Europy
  1. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej spotkanie grupy charytatywnej.
  2. W środę o godz. 19.00 zapraszamy na Nowennę do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.
  3. W czwartek Koronka do Miłosierdzia Bożego o godz. 19.00.
  4. W miesiącu lipcu i sierpniu są wolne intencje mszalne, które można zamawiać w kancelarii i zakrystii po Mszach św.
  5. Kancelaria parafialna czynna we wtorek i czwartek od godz. 17.00 do 18.00.
  6. W związku z zamiarem zorganizowania festynu odpustowego w dniu 16. sierpnia br. zwracamy się z gorącą prośbą do parafian o czynne włączenie się w przygotowanie tego wydarzenia poprzez: upieczenie ciast, przygotowanie potraw, dostarczenie fantów na loterię, sponsorowanie atrakcyjnych nagród.
  7. Jak co roku gorąco zachęcamy do udziału w Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę. Zapisy na pieszą pielgrzymkę oraz do grupy duchowego uczestnictwa trwają do 24 lipca br.
  8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, Niedzieli i Gościa Niedzielnego.
  9. Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia i obfitości łask Bożych. Udającym się na wakacyjne urlopy życzymy miłego i dobrego wypoczynku. Pamiętajmy o naszym  świdectwie wiary.

O.A.M.D.G.