OGŁOSZENIA PARAFIALNE Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli 6 stycznia 2019 r

Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli

6 stycznia 2019 r.

1. Dziś przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli – poświęcenia kadzidła i kredy. Ofiarami zebranymi na tacę wspieramy polskich misjonarzy i prowadzone przez nich misje na całym świecie. Zgodnie ze zwyczajem tego dnia Orszak Trzech Króli wyruszy o godz. 12.00 z kościoła Świętych Aniołów Stróżów w Wałbrzychu. Serdecznie zapraszamy.
    2. W dniu dzisiejszym (6 stycznia) w Teatrze Zdrojowym o godz. 17.00 odbędzie się koncert Kolęd w wykonaniu Scholi Exultet. Wstęp wolny.
    3. Zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu od wtorku do piątku w godz. 7.30-17.00 oraz w niedzielę od godz. 13.00 do 19.00.
    4. Spotkanie opłatkowe dla członków Żywego Różańca przyszłą niedzielę o godz. 16.00 w salce na plebanii.
    5. W czasie kolędy kancelaria parafialna czynna wyłącznie w sobotę  od godz. 8.00 do 9.00. W sprawach pilnych prosimy o kontakt telefoniczny od godz. 8.00 do 14.00.
    6. Wizytę Duszpasterską rozpoczynamy od poniedziałku do piątku o godzinie 15.30, w sobotę o godz. 14.00. Bardzo prosimy o przygotowanie miejsca do wspólnej modlitwy. Zadbajmy, aby były to spotkania ze wszystkimi domownikami w atmosferze chrześcijańskiej życzliwości i gościnności (plan).
    7. Dziękujemy za ofiary złożone przy okazji rozprowadzania opłatków. Po odliczeniu kosztu zakupu przedstawiciele parafii zebrali: 4.392,50 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom.
    8. Komunikat Biskupa Świdnickiego o zbiórce do puszek na Dom Samotnej Matki w Diecezji Świdnickiej – poniżej.

Świdnica, dnia 2 stycznia 2019 r.

L.dz. 1/2019

Umiłowani Diecezjanie!

Prawie każdego dnia docierają do nas informacje, z których wynika, iż konkretna osoba potrzebuje natychmiastowej pomocy – sama nie jest w stanie sobie poradzić. Najbardziej przeżywamy te sytuacje kryzysowe, w których znalazła się matka i jej niewinne dziecko. Chcielibyśmy zrobić wszystko, aby im pomóc.

Życie uczy nas, że pomoc, której udzielamy musi być nie tylko szybka, ale nade wszystko bardzo roztropna, merytoryczna i kompleksowa. Dlatego podjąłem decyzje, by w naszej Diecezji powstał Dom Samotnej Matki w Pieszycach przy ul. Nadbrzeżnej 4, który będzie służył matkom znajdującym się w sytuacji kryzysowej, i który będzie prowadzony przez Caritas Diecezji Świdnickiej. Tu matki ze swoimi dziećmi będą mogły znaleźć schronienie, a także pomoc psychologiczną, prawną, doradczą, by jak najszybciej wrócić do normalnego życia.

Pragnę zwrócić się do Was, Drodzy Diecezjanie o pomoc w pozyskaniu środków na tworzenie tego diecezjalnego dzieła. Dlatego we wszystkich kościołach naszej diecezji proszę o przeprowadzenie zbiórki ofiar do puszek na ten cel

Caritas Diecezji Świdnickiej pragnę podziękować za wszelkie starania zmierzające do powstania tego jakże ważnego dzieła. Jednocześnie proszą wszystkich ludzi dobrej woli o wsparcie budowy Domu Samotnej Matki w Pieszycach.

Matce Przenajświętszej, Królowej Rodzin, Najlepszej i Najwspanialszej z matek powierzam wszystkie matki i dzieci, a Wam z góry bardzo dziękuję za przekazane ofiary na nasz Dom Matki i Dziecka.

Z pasterskim błogosławieństwem,

+ Ignacy DEC