Ogłoszenia duszpasterskie

Niedziela Palmowa, Męki Pańskiej (17.03.2024 r.)

Ogłoszenia duszpasterskie

1. Dzisiaj rozpoczęliśmy obchód Wielkiego Tygodnia, w którym to przeżywać będziemy największe tajemnice naszej wiary: mękę, śmierć i zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa.
  2. Zapraszamy na koncert wielkopostny dzisiaj o godz. 16.00 w naszym kościele. Łucja Kędzia wraz z Marcinem Armaskim wykonają utwory organowe Jana Sebastiana Bacha i Johanna Pachelbela oraz tradycyjne pieśni wielkopostne, których teksty wprowadzą nas w głębsze przeżycie Wielkiego Tygodnia.
  3. Po koncercie ostatnie w tym roku nabożeństwo Gorzkich żali o godz. 17.30.
  4. Okazja do spowiedzi św. w środę 18.30-20.30 oraz w Wielki Piątek po Liturgii Męki Pańskiej do 21.00.
  5. W Wielki Czwartek, Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Tego dnia okazja do adoracji Najświętszego Sakramentu do godz. 22.00.
  6. W Wielki Piątek zapraszamy na tzw. Ciemną Jutrznię o godz. 8.00. Adoracja tego dnia 10.00-17.30. O godz. 15.00 zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia, a po niej na Drogę krzyżową.
  7. Liturgia Męki Pańskiej z adoracją Krzyża rozpocznie się w Wielki Piątek o godz. 18.00. Z piątku na sobotę będzie możliwość adoracji przez całą noc. Zachęcamy do zapisywania się na adorację Najświętszego Sakramentu na konkretną godzinę tak, aby przez całą noc była zapewniona obecność przed Panem Jezusem. Od godz. 22.00 do 23.00 będzie przygotowane czuwanie przez rozważania i śpiewy.
  8. W Wielką Sobotę także zapraszamy do wspólnej modlitwy Liturgią Godzin o godz. 8.00. Poświęcenie pokarmów o godz. 10.00; 10.30; 11.00; 11.30; 12.00; 12.30; 13.30; 14.30. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. Zakończenie adoracji o godz. 17.00.
  9. Uroczysta Wigilia Paschalna w Wielką Noc rozpocznie się o godz. 20.00. Podczas tej liturgii odnowimy przyrzeczenia chrzcielne, prosimy więc o przyniesienie ze sobą świec.
  10. Msza św. z procesją rezurekcyjną w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego o godz. 6.00. Tego dnia nie będzie Mszy św. o godz. 8.00. Pozostałe msze według porządku niedzielnego.
  11. Składamy serdecznie „Bóg zapłać” za ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Można je nadal składać na tacę w opisanej kopercie.
  12. W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna jedynie we wtorek od 17.00 do 18.00.
  13. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: mamy nowy numer Gościa Niedzielnego oraz Niedzieli. Są jeszcze do nabycia książeczki „5 minut z Bogiem”.
  14. Wszystkim parafianom, gościom i kuracjuszom życzymy dobrego przeżycia tych najważniejszych dni roku liturgicznego, wielu chwil refleksji, aby ten czas przyniósł obfite owoce w naszym życiu.

KOMUNIKAT ŚWIDNICKIEJ KURII BISKUPIEJ
o zwołaniu I Synodu Diecezji Świdnickiej

Zgodnie z zapowiedzią przekazaną w I Niedzielę Adwentu 2023 r., Świdnicka Kuria Biskupia informuje, że jutro, tj. w dniu 25 marca br., w 20. rocznicę inauguracji diecezji świdnickiej, zostanie ogłoszony dekret o zwołaniu I Synodu Diecezji Świdnickiej. Tym samym rozpocznie się ważny etap w historii naszej diecezji.

Przekazując tę informację zachęcamy do modlitwy w intencji Synodu, by to wydarzenie było okazją do otwarcia się wszystkich diecezjan na dary Ducha Świętego i pomogło jeszcze owocniej podejmować działania duszpasterskie we wspólnocie diecezjalnej.

Świdnica, 22 marca 2024 r.

MODLITWA W INTENCJI SYNODU

Panie Jezu Chryste, Ty ustanowiłeś swój Kościół na fundamencie Apostołów i powierzyłeś mu misję głoszenia Ewangelii wszystkim ludziom.

Prosimy Cię, wejrzyj łaskawie na swój lud zgromadzony w Kościele świdnickim.

Przenikaj światłem Ducha Świętego duszpasterzy i wiernych naszej diecezjalnej wspólnoty.

Błogosław dziełu I Synodu, aby jeszcze owocniej była wypełniana posługa słowa i sakramentów św.: nauczania, uświęcania i rządzenia.

Pomóż nam właściwie odczytywać znaki czasu w zmieniającej się rzeczywistości, z nadzieją zmierzać ku przyszłości i zgodnie z Twoją wolą wypełniać powierzone zadania.

Święta Maryjo, Matko Kościoła – módl się za nami,

Święty Józefie, Opiekunie Kościoła Świętego – módl się za nami,

Święty Stanisławie Biskupie i Męczenniku – wstawiaj się za nami u Boga,

Święty Janie Pawle Wielki, módl się za nami!

źródło: https://diecezja.swidnica.pl/aktualnosci/aktualnosci,1/komunikat-swidnickiej-kurii-biskupiej-o-zwolaniu-i-synodu-diecezji-swidnickiej,679