OGŁOSZENIA PARAFIALNE 23 kwietnia 2017 – II Niedziela Wielkanocna NIEDZIELA BOŻEGO MIŁOSIERDZIA

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

23 kwietnia 2017 – II Niedziela Wielkanocna  rok A

NIEDZIELA BOŻEGO MIŁOSIERDZIA

 1. Dziś Niedziela Bożego Miłosierdzia. Jest to Święto patronalne Caritas. Rozpoczynamy w Kościele w Polsce 73 Tydzień Miłosierdzia. Po Mszach św. zbiórka do puszek prowadzona przez Caritas, która będzie przeznaczona na pomoc chrześcijanom dotkniętym wojną w Syrii, szczególnie w zrujnowanym Alleppo, a także pomoc poszkodowanym w katastrofie budowlanej w Świebodzicach, w której życie straciło 6 osób, a klika rodzin zostało dotkniętych cierpieniem i utraciło dobytek całego życia.
 2. Dziś o godz. 15.00 zapraszamy do wspólnej modlitwy Koronką do Miłosierdzia Bożego.
 3. W poniedziałek przypada liturgiczny obchód uroczystości św. Wojciecha, patrona Polski; we wtorek święto św. Marka Ewangelisty; w sobotę święto św. Katarzyny Sieneńskiej.
 4. Spotkanie dzieci klas III, przygotowujących się do I Komunii Świętej, oraz ich rodziców odbędzie się w poniedziałek o godz. 17.00.
 5. W poniedziałek o godz. 19.30 w salce przy plebanii odbędzie się walne zebranie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej.
 6. W środę o godz. 19.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Intencje można składać w zakrystii lub przy ołtarzu Matki Bożej.
 7. Próby dla młodzieży przed uroczystością bierzmowania od środy do soboty o godz. 17.00
 8. Spowiedź św. dla młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania, rodziców i świadków w sobotę o godz. 18.00.
 9. W niedzielę, podczas Mszy św o godz. 12.00, Biskup Ignacy Dec udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży naszej parafii.
 10. Przypominamy, że Rocznica I Komunii św. odbywa się każdego roku w Uroczystość Bożego Ciała (w roku 2017 – przypada 15 czerwca).
 11. Kancelaria parafialna czynna we wtorek i czwartek od godz. 17.00 – 18.00.
 12. W zakrystii bądź kancelarii można zamawiać intencje Mszy św. W kwietniu i maju są jeszcze wolne intencje mszalne.
 13. Za tydzień będziemy obchodzili po raz kolejny Niedzielę Biblijną.
 14. Wszystkim parafianom, kuracjuszom i gościom życzymy daru pokoju serca, który rodzi się ze spotkania ze Zmartwychwstałym Panem.

*OAMDG*