III Niedziela Wielkanocna

18.04.2021 r.

1. Młodzież klas 8 przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania oraz ich rodziców zapraszamy na spotkanie dzisiaj o godz. 18.00.
  2. W najbliższy czwartek, 22 kwietnia o godz. 20.00 zapraszamy na koncert, który miał się odbyć w Niedzielę Palmową, a którego tematem będą czytania z Ciemnej Jutrzni kompozycji François Couperin a w wykonaniu m.in. Władysława Kłosiewicza, jednego z najlepszych polskich klawesynistów. Koncert odbędzie się w ramach 1. Festiwalu Barokowego organizowanego przez Teatr Zdrojowy. W związku z przygotowaniami do koncertu tego dnia nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu.
  3. W ubiegłym czasie na fundusz remontowy zebrano do puszek oraz wpłacono na konto kwotę 3201,99 zł. Serdeczne „Bóg zapłać” za Waszą ofiarność.
  4. W związku z przeżywaną dzisiaj Niedzielą Biblijną pojawiła się bardzo korzystna oferta z Wydawnictwa św. Wojciecha na zakup Pisma Świętego. Dobrze by było aby przynajmniej jeden egzemplarz Biblii, a przynajmniej Nowego Testamentu znajdował się w domu. W ofercie są następujące wydania „Biblii Poznańskiej”:
    – Nowy Testament (format A5) w cenie 17 zł
    – Stary i Nowy Testament duży (format B5) w cenie 49 zł
    – Stary i Nowy Testament mały (format B6) w cenie 39 zł
    Kto byłby zainteresowany kupnem proszę się zgłosić do zakrystii. Na podstawie ilości zgłoszeń zamówimy odpowiednią ilość. Być może przy większe ilości ceny będą jeszcze niższe.
  5. W piątek obchodzić będziemy Uroczystość św. Wojciecha, głównego patrona Polski oraz patrona ks. Wojciecha. Msza św. w intencji solenizanta o godz. 19.00. W związku z uroczystością tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  6. W przyszłą niedzielę będzie można też nabyć książeczkę na nabożeństwa majowe. Na każdy dzień przygotowane jest zarówno nauczanie Kościoła na temat kultu maryjnego oraz fragment po fragmencie rozważny będzie Magnificat. Do tego oczywiście fragment pieśni maryjnej oraz tekst Litanii Loretańskiej. Jest to bardzo ciekawa propozycja zwłaszcza dla tych, którzy pozostają w domach. Cena książeczki to 5 zł.
  7. W przyszłą niedzielę, Niedzielę Dobrego Pasterza, odbędzie się zbiórka do puszek na rzecz WSD Diecezji Świdnickiej.
  8. Kancelaria parafialna czynna we wtorki i czwartki od 17.00 do 18.00. W sprawach pilnych prosimy o kontakt telefoniczny.
  9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: mamy nowy numer Gościa Niedzielnego oraz Niedzieli.
  10. Wszystkim parafianom, gościom i kuracjuszom życzymy dobrego tygodnia, wielu łask Bożych oraz zdrowia.

O.A.M.D.G.