20.10.2019 – XXIX Niedziela Zwykła

1. Dziś w Kościele obchodzimy 93 Światowy Dzień Misyjny. Naszą modlitwą i składanymi ofiarami wspieramy dzieło misyjne Kościoła i kościół w potrzebie. W naszej parafii gościmy o. Wojciecha Kotowskiego, Prowincjała Zgromadzenia Najświętszych Serc Jezusa i Maryi. Dziękujemy o. Wojciechowi za słowo o misjach i za wspólną modlitwę.

2. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej w tygodniu misyjnym: w niedzielę o 18:30, W dni powszednie o 17:30 (po Mszy wieczornej), Dzieci szkoły podstawowej wraz z rodzicami zapraszamy we wtorek i czwartek o 16:30 na modlitwę dziesiątkiem różańca.

1. W poniedziałek nabożeństwo różańcowe poprowadzi Diakonia Modlitwy. Po nabożeństwie spotkanie formacyjne.

2. W poniedziałek o 18:30 zapraszamy parafian, którzy chcieliby się włączyć w przygotowanie Balu Charytatywnego.

3. We wtorek – 22 października – wspomnienie liturgiczne św. Jana Pawła II

4. W środę – 23 października – o 17:30 ministranci i kandydaci wyjeżdżają do kina. Zapisy dzisiaj w zakrystii.

5. W każdy czwartek w salce o godz. 19:00 odbywa się próba chóru parafialnego. Zapraszamy szczególnie panów, ponieważ brakuje głosów męskich.

6. Zbliżający się miesiąc listopad jest czasem modlitewnej pamięci o naszych bliskich zmarłych. Wypominki prosimy składać w zakrystii bądź kancelarii parafialnej. Naszych bliskich zmarłych można również polecić podczas Mszy Świętej zbiorowej, którą odprawimy w naszym kościele w Dzień Zaduszny o godz. 17:00.

7. Dziękujemy za ofiary składane na ogrzewanie kościoła. W minionym tygodniu ofiarowano 1020 zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.

8. Zakończyliśmy Szczawieńskie Dni z Janem Pawłem II. Dziękujemy wszystkim za pomoc w przygotowaniu i przeprowadzeniu wielu wydarzeń. Na fundusz stypendialny ofiarowano w sumie 2461 zł. Szczególne podziękowania składamy dzieciom i młodzieży za udział w konkursach plastycznym i teoretycznym o papieżu. Lista laureatów znajduje się na stronie parafii.

9. Przed nami Uroczystość Wszystkich Świętych. Nasza parafia wraz ze szkołą w Strudze zamierza przygotować dzieci i młodzież do tego wydarzenia poprzez zabawę w przebieranie się za świętych. Konkurs odbędzie się 31 października w Szkole Podstawowej w Strudze, który zakończy się „Balem Wszystkich Świętych”. Więcej informacji u katechetów.

10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej oraz najnowszego, 44 numeru gazetki parafialnej Bliżej Źródła.

11. Kancelaria: wtorek i czwartek po Mszy św. i nabożeństwie różańcowym.

12. Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia i obfitości łask Bożych.