XIX NIEDZIELA ZWYKŁA – 11.08.2019 r.

1. W II niedzielę sierpnia, jak co roku, ofiarami składanymi na tacę wspieramy Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Świdnickiej. Po Mszach św. zbiórka na fundusz remontowy.

2. We wtorek – 13 sierpnia – po Mszy św. o godz. 19.00 zapraszamy na nabożeństwo Fatimskie z procesją światła.

3. Spotkanie ministrantów i lektorów przed odpustem parafialnym w środę o godz. 17.00.

4. W czasie wakacji okazja do spowiedzi św. codziennie (od poniedziałku do niedzieli) od godziny 18.30 do 18.55.

5. W czwartek – 15 sierpnia – przypada uroczystość Wniebowzięcia NMP, dzień odpustu parafialnego – przypominamy , że tego dnia winniśmy uczestniczyć we Mszy św. Suma odpustowa o godz. 12.00. Zapraszamy do wspólnego dziękczynienia. W tym dniu Msze św. w porządku niedzielnym: 8.00; 9.30; 10.45; 12.00;19.00 z błogosławieństwem ziół i kwiatów. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na budujące się kościoły w diecezji świdnickiej. W tym dniu w naszej ojczyźnie czcimy pamięć bohaterskiego czynu zbrojnego Wojsk Polskich, które stawiły czoła i zwyciężyły wojska bolszewickich w tzw. Cudzie nad Wisłą – 15 sierpnia 1920 r.

6. Zapraszamy od poniedziałku do środy na triduum przygotowujące nas do uroczystości odpustowej.

Plan triduum:

Poniedziałek 12 sierpnia 2019

Patron dnia – św. Jan Paweł II

DZIEŃ CHORYCH, CIERPIĄCYCH, OSÓB W PODESZŁYM WIEKU, EMERYTÓW

18.30 – Adoracja Najświętszego Sakramentu (okazja do spowiedzi świętej)

19.00 – Msza Święta z kazaniem

19.45 – Nowenna przed uroczystością Wniebowzięcia NMP

Wtorek 13 sierpnia 2019

Patron dnia – Dzieci Fatimskie

DZIEŃ BŁOGOSŁAWIEŃSTWA DZIECI I RODZIN

19.00 – Msza Święta

19.45 – Nabożeństwo Fatimskie połączone z nowenną przed uroczystością Wniebowzięcia NMP

Środa 14 sierpnia 2019

Patron dnia – św. Maksymilian Kolbe

MODLITWA ZA MISJE ŚW. I MISJONARZY

18.30 – Adoracja Najświętszego Sakramentu (okazja do spowiedzi świętej)

19.00 – Msza Święta z kazaniem

19.45 – Nowenna przed uroczystością Wniebowzięcia NMP

Czwartek 15 sierpnia 2019

Patron dnia – Najświętsza Maryja Panna Wniebowzięta

MODLITWA ZA PARAFIAN

12.00 – Uroczysta Suma Odpustowa. Słowo Boże wygłosi ks. Arkadiusz Harbar

1. Kancelaria parafialna czynna we wtorek i czwartek od godziny 17.00-18.00.

2. Nasz kościół jest otwarty codziennie. Zachęcamy wszystkich wiernych do chwili adoracji Jezusa Eucharystycznego.

3. Na ołtarzu św. Rodziny jest wystawiona księga abstynencka.

4. W miesiącu sierpniu i wrześniu są jeszcze wolne intencje mszalne, można je zamawiać w kancelarii i zakrystii po Mszy św.

5. Dziękujemy wszystkim, którzy pielgrzymowali pieszo oraz tym, którzy stanowili grupę duchownych uczestników pielgrzymki na Jasną Górę.

6. W tym tygodniu wspominać będziemy w liturgii: w środę – św. Maksymiliana Marii Kolbego; w sobotę – św. Jacka.

7. Nasza parafia organizuje też pielgrzymkę „Śladami św. Jana Pawła II”, w dniach 18–20 października. Mamy jeszcze kilka miejsc na pielgrzymkę. Prosimy, by do 18 sierpnia wpłacić zaliczkę w kwocie 100 zł.

8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Niedzieli i Gościa Niedzielnego.

9. Zapraszamy do odwiedzin naszej internetowej strony parafialnej: parafia.szczawno-zdroj.pl

10. Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia i obfitości łask Bożych. Udającym się na wakacyjne urlopy życzymy pięknego wypoczynku. Pamiętajmy o naszym świadectwie wiary!