• To event minęło.

Symbole Światowych Dni Młodzieży

2 kwietnia 2016 @ 09:00 - 12:00

W sobotę 2 kwietnia w naszym kościele będziemy gościli symbole Światowych Dni Młodzieży: ikonę Salus populi Romani oraz Krzyż. „Nieście go na cały świat jako znak miłości Pana Jezusa do ludzkości i głoście wszystkim, że tylko w Chrystusie umarłym i zmartwychwstałym jest zbawienie i odkupienie” – to napis, który widnieje na Krzyżu ŚDM. Słowa te wypowiedział Ojciec Święty Jan Paweł II do młodzieży 22 kwietnia 1984 roku. W Niedzielę Palmową, 13 kwietnia 2014 roku Ojciec Święty Franciszek przekazał Krzyż delegacji młodzieży z Polski, który wraz z kopią ikony Matki Bożej Salus Populi Romani pielgrzymuje po naszej ojczyźnie.

godz. 9.00 powitanie Symboli ŚDM oraz Msza św. na którą zapraszamy młodzież naszej parafii, szczególnie klasy gimnazjalne przygotowujące się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

godz. 10.00 nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi z racji I soboty miesiąca zapraszamy szczególnie członków wspólnoty Żywego Różańca

godz. 11.00 Adoracja Krzyża i Koronka do Miłosierdzia Bożego w ostatnim dniu Nowenny przed uroczystością Bożego Miłosierdzia.

godz. 12.00 pożegnanie Symboli ŚDM, które zostaną przewiezione do Wałbrzycha, gdzie tego dnia odbywać się będzie Diecezjalne Spotkanie Młodych.

sdm2016 koncert

Data: