• To event minęło.

Spotkanie Służby Liturgicznej Diecezji Świdnickiej.

21 listopada 2015 @ 09:00 - 12:30

2zł

W sobotę 21. listopada br. w Świdnicy odbędzie się doroczne spotkanie Służby Liturgicznej Diecezji Świdnickiej. Do udziału w spotkaniu zaproszeni są ministranci, lektorzy, ceremoniarze, szafarze nadzwyczajni Komunii Św. i schole parafialne.

W sobotę, 21. XI, w przeddzień Uroczystości Jezusa Chrystusa Króla, odbędzie się doroczna pielgrzymka ministrantów, lektorów, ceremoniarzy, członków scholi parafialnych oraz szafarzy nadzwyczajnych Komunii Świętej do katedry w Świdnicy.

Mszy św. o godz. 9.00 przewodniczyć będzie JE ks. bp Adam Bałabuch.

Podczas Mszy św. błogosławieństwo na czas formacji otrzymają kandydaci na lektorów, którzy rozpoczęli swoje dekanalne przygotowania.

Służba Liturgiczna zabiera ze sobą swoje stroje (komże, alby). Wspólnoty LSO, które posiadają sztandary proszone są o zabranie ich na pielgrzymkę.

Po Mszy św. dla LSO oraz członków scholi w Klubie Bolko, na pl. Grunwaldzkim odbędzie się spotkanie  pt. „Rejs ku wieczności” – spotkanie ewangelizacyjno-formacyjne (animacja zespół Gennesaret).

Podczas spotkania poczęstunek

Przewidywane zakończenie spotkania ok. godz. 12.30.

Proszę o zgłaszanie grup do 19 XI listopada na adres:duszpasterstwo@diecezja.swidnica.pl

koszt udziału: 2 zł od uczestnika

Szafarze nadzwyczajni Komunii Św. po Mszy św. – spotkanie formacyjne – aula Świdnickiej Kurii Biskupiej

Data:
21 listopada 2015