OGŁOSZENIA PARAFIALNE 14 kwietnia 2019 – Niedziela Palmowa – Męki Pańskiej

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

14 kwietnia 2019 – Niedziela Palmowa – Męki Pańskiej rok C

 1. Niedzielą Palmową rozpoczynamy obchód WIELKIEGO TYGODNIA. Przy kościele można nabyć palmy oraz wypieki świąteczne przygotowane przez młodzież naszej parafii.
 2. Dziś o godz. 17.00 w naszym kościele odbędzie się doroczny Koncert Wielkopostny. Szczegóły na plakacie. Serdecznie zapraszamy. Z tej racji nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 18.30.
 3. Spowiedź św. od poniedziałku do środy przed poranną Mszą św. i od 18.30 do 18.55.
 4. W Wielki Czwartek w katedrze świdnickiej o godz. 9.00 Msza św. z poświęceniem olejów i odnowieniem przyrzeczeń kapłańskich.
 5. Wzorem ubiegłego roku z piątku na sobotę planowana jest w naszym kościele Całonocna Adoracja Najświętszego Sakramentu w godz. 21.00 do 07.00. Na wybraną przez nas godzinę zapisujemy się dziś w zakrystii – zapraszamy do udziału.
 6. Bardzo dziękujemy parafialnej grupie Caritas za przeprowadzenie zbiórek i rozdzielenie pomocy potrzebującym.
 7. W tym tygodniu kancelaria parafialna czynna we wtorek od godz. 17.00 do 18.00.
 8. W zakrystii możemy zapisywać się na pielgrzymkę do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowskich Łagiewnikach i sanktuarium św. Jana Pawła II, która planowana jest na dzień 26 kwietnia br. Koszt ok. 70 złotych.
 9. Jak co roku prosimy o ofiary na kwiaty do Bożego Grobu, ołtarza Adoracji i świąteczny wystrój kościoła, które możemy składać do puszek przy wyjściu z kościoła. Natomiast jałmużnę postną tradycyjnie składamy przy figurze św. Antoniego.
 10. W związku z informacjami o pukających do drzwi domów mieszkańców Szczawna osób informujących o rzekomej konieczności wymiany pieców gazowych CO oraz zawyżaniu kosztów wymiany kotła, prosimy o rozważne podejmowanie decyzji, a w razie wątpliwości o zaciągnięcie informacji w Urzędzie  Miejskim w Szczawnie-Zdroju.
 11. Przypominamy, że każdy katolik, jest zobowiązany przynajmniej raz w roku w Okresie Wielkanocnym przystąpić do spowiedzi i komunii św.
 12. Ofiary zbierane w sobotę podczas poświęcenia pokarmów będą przeznaczone na planowane prace w naszym kościele związane z remontem wnęki kościoła, w której umieścimy namalowane obrazy Jezusa Miłosiernego, św. Faustyny Kowalskiej i św. Jana Pawła II wraz z relikwiami świętych.
 13. Zapraszamy wszystkich wiernych do udziału w Triduum Paschalnym – plan obchodów Świąt Paschalnych jest wyłożony w kościele na stoliku i wywieszony w gablocie.

*OAMDG*