przeglad filmow z przeslaniem

Najbliższym zadaniem, które realizujemy, jest włączenie się do diecezjalnego przeglądu filmów z przesłaniem. Zapraszamy na maraton filmowy, który odbędzie się w szczawieńskim Teatrze Zdrojowym 6 listopada 2016.


Członków i sympatyków Akcji Katolickiej zapraszamy na spotkanie 7 listopada na godz. 18.00 do salki przy plebanii.


Członków i sympatyków Akcji Katolickiej zapraszamy na spotkanie 12 grudnia na godz. 19.00 do salki przy plebanii.


bal-charytatywnyOGŁOSZENIE

Drodzy Parafianie, szanowni Goście,

chcemy Państwa poinformować o inicjatywnie zorganizowania w naszym mieście Balu Charytatywnego, który honorowym patronatem objął burmistrz Szczawna-Zdroju pan Marek Fedoruk. Bal odbędzie się dnia 4 lutego 2017 roku w restauracji Bała Sala, przy dźwiękach muzyki zespołu FORTE Galara. Dochód  ze sprzedaży biletów-cegiełek oraz loterii zostanie przeznaczony na dofinansowanie do wydatków związanych z organizacją czasu wolnego dzieci  i młodzieży naszej Parafii.

„o…twórzmy WIELKIE serca” to hasło balu i jednocześnie apel skierowany do naszych Parafian z prośbą o włączenie się do realizacji przedsięwzięcia. W imieniu organizatorów balu: Stowarzyszenia Akcji Katolickiej i grupy charytatywnej Caritas zwracamy się z uprzejmą prośbą o dobrowolne przekazanie nagród rzeczowych z przeznaczeniem na fanty. Do dnia 15 stycznia 2017 r. będziemy je zbierać w salce przy plebanii: w dni powszednie i soboty po wieczornej Mszy Św., w niedziele- po każdej Mszy Św.

Serdecznie zapraszamy miłośników smacznej  kuchni  i dobrej zabawy  w eleganckich wnętrzach, przy dobrej muzyce! Rezerwacja miejsc od dnia 15 grudnia 2016 roku zorganizowana będzie  w 3 punktach: w Parafii: w niedzielę –  po każdej Mszy Św., w dni powszednie: w Dworzysku i w Miejskiej Bibliotece Publicznej.

Koszt biletu-cegiełki to 120 zł od osoby. W cenę biletu wliczony  jest poczęstunek  w formie bufetu (dania gorące, przekąski, desery, zimne i ciepłe napoje).

Do dnia 23 stycznia prosimy o potwierdzenie rezerwacji i dokonanie wpłaty.

organizatorzy:

Stowarzyszenie Akcji Katolickiej

Grupa Charytatywna CARITAS

partner wydarzenia : DWORZYSKO R. Tomaszewski i synowie Sp. z o.o.


Szlachatny cel i udana zabawa

„…otwórzmy WIELKIE serca” – to hasło balu charytatywnego, na którym w sobotę 4 lutego bawili się  parafianie ze  Szczawna – Zdroju i goście. Zabawa została zainicjowana i zorganizowana przez Parafialny Oddział Akcji Katolickiej oraz Grupę charytatywną Caritas, partnerem organizatorów  było Dworzysko. Całkowity dochód z balu zostanie przeznaczony na organizację czasu wolne-go  i wypoczynku dzieci i młodzieży z naszej parafii. Inicjatywa zorganizowania balu  podyktowana była troską o przyszłość parafii. Łączenie wypoczynku z duszpasterstwem dzieci  i młodzieży to forma wspierania wychowaia religijnego. Młodzi- DZIŚ  zaangażowani w życie parafii, będą również JUTRO trwać przy Chrystusie  i umacniać się  w wierze – takie przekonanie towarzyszyło organizatorom balu. Patronat honorowy objął Burmistrz Szczawna – Zdroju Marek Fedoruk. W wydarzeniu uczestniczyli m.in. burmistrz Szczawna – Zdroju Marek Fedoruk, przewodnicząca Rady Miejskiej Ramona Bukowska – Mucha, prezes Uzdrowiska Szczawno – Jedlina Paweł Skrzywanek i proboszcz parafii ks. Jarosław Żmuda.

Bal odbył się w przepięknych wnętrzach Białej Sali, przy dźwiękach muzyki zespołu Forte Galary. Po uroczystym otwarciu balu przez przedstawicieli grup parafialnych i Księdza  Proboszcza część taneczną rozpoczęto polonezem w wykonaniu członków zespołu „Pieśni i Tańca Wałbrzych” oraz  uczestników balu. Dużym powodzeniem cieszyła się loteria fantowa, na którą fanty przygotowała Grupa charytatywna Caritas. Wśród ofiarodawców znaleźli się obecny i były burmistrz Szczawna – Zdroju, radni, przedstawiciele uzdrowiska, szczawieńscy artyści, przedstawiciele instutucji, firm, zakładów usługowych ze Szczawna – Zdroju, Wałbrzycha, Świebodzic oraz anonimowi ofiarodawcy. Organizacja balu spotkała się z ogromną życzliwością wśród parafian i dar-czyńców spoza Szczawna –  łącznie 81 sponsorów wsparło szczytny cel. – Zależy nam na tym, żeby integrować nasze środowisko parafialne  i jednocześnie poszukiwać nowych partnerów do wspołpracy- dodają organizatorzy. Nawiązując do tradycji naszego miasta -warto przypomnieć, że dotychczas w jego historii odbywało się siedem balów charytatywnych. Inicjatywę rozpoczęła przed laty parafia, potem kontynuowała ją Rada Miasta.  Dziś,  organizacją balu  ponownie zajęli się ludzie Kościoła, wypełniający słowa świętego Jana Pawła II: „Przez apostolstwo świeckich          w łączności z Kościołem służyć wiernie i aktywnie rozwojowi całej chrześcijańskiej wspólnoty oraz ożywiać duchem wszystkie dziedziny życia”-co podkreślają organizatorzy.

-Jesteśmy przekonani, że hasło balu „otwórzmy WIELKIE serca- spełniło swoją rolę i wypełniło się treścią dzięki ogromnej życzliwości naszych parafian, i darczyńców  ze Szczawna, Wałbrzycha       i Świebodzic. Tych, co w balu uczestniczyli oraz tych, co go wsparli – ZA CO SKŁADAMY SERDECZNE BÓG ZAPŁAĆ! – podsumowali organizatorzy:  Parafialny Oddział Akcji Katolickiej i Grupa charytatywna Caritas.

* Całkowity dochód z balu, który wyniósł  12 733, 37 zł zostanie przeznaczony  na dofinansowanie wydatków związanych z organizacją czasu wolnego dzieci i młodzieży z naszej parafii.


Społeczna Akademia Liderów

Zapraszamy do uczestnictwa w Społecznej Akademii Liderów. Jest to inicjatywa, która ma na celu wzmocnić kompetencje lidera, który chciałby bardziej zaangażować się w życie parafialne. Zajęcia będą odbywać się w 6 blokach tematycznych:

  1. Komunikacja interpersonalna
  2. Zarządzanie zasobami ludzkimi
  3. Media ( redagowanie informacji, wystąpienia publiczne)
  4. Samorząd ( troska o małą Ojczyznę)
  5. ABC wiary ( wybrane zagadnienia z teologii)
  6. Warsztaty  „w-Akcji” ( pozyskiwanie środków)

Szkolenia będą odbywać się w soboty raz w miesiącu (8 godz.) w Świdnicy na ul Budowlanej 6 przy Caritasie. Pierwsze zajęcia odbędą się 22 kwietnia 2017 roku. W szkoleniu mogą wziąć udział osoby, które ukończyły 18 rok życia. Wśród prelegentów będą: bp. Ignacy Dec, ks. Mariusz Rosik, Jacek Karnowski, s. Kazimiera Wawrzynów, Urszula Furtak, Aleksander Binsztok. Współpracujemy z Akcją Katolicką w Polsce, Uniwersytetem Ekonomicznym we Wrocławiu, Wydziałem Duszpasterstwa Świdnickiej Kurii Biskupiej oraz Collegium Nobilium Opoliense.

Zapisy  na: ak.swidnica@gmail.com. Uczestnicy szkolenia wpłacają 320 zł. ( możliwość płatna w ratach).

Terminy kolejnych spotkań:  27.05, 24.06, 29.07, 26.08, 30.09, 28.10, 18.11, 16.12.


ZAPRASZAMY NA CYKLICZNE PROJEKCJE FILMÓW Z PRZESŁANIEM

Dzięki uprzejmości p. Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Szczawnie-Zdroju zapraszamy na cykl wieczornych spotkań z filmem. Rozpoczynamy 15 maja o godz. 19.45 projekcją filmu „Doonby. Każdy jest kimś”.

Sam Doonby, tajemniczy i przystojny włóczęga, pojawia się znikąd w małym miasteczku w Teksasie. Jego nagłe przybycie wywołuje falę niezwykłych zdarzeń i zmienia życie wielu ludzi. Kiedy równie niespodziewanie jak się pojawił, nagle znika, mieszkańcy miasteczka zaczynają zdawać sobie sprawę z tego, jak wielkie znaczenie może mieć obecność lub brak jednej osoby.Współczesna historia Sama Doonby’ego przeplata się z opowieścią sprzed 40 lat o jego matce, która zachodzi w niechcianą ciążę. Decyduje się na aborcję. Jest to moment, kiedy Doonby znika z historii współczesnej, a w zasadzie… nigdy go tam nie było. Co to znaczy dla mieszkańców miasta? Jak zmieni się ich życie? Jak potoczą się losy bohaterów?Doonby. Każdy jest Kimś to mocny głos za życiem, przy tym z bardzo świeżą, oryginalną, niewykorzystywaną dotąd w kinie argumentacją. Twórcy nie koncentrują się na kilkutygodniowej, anonimowej ofierze aborcji, ale czynią bohaterem dorosłego człowieka, któremu aborcja skradła jego własne, całe, pełnowartościowe życie. W tym ciepłym, klimatycznym filmie jest nagle moment, gdy widz przeżywa wstrząs, uświadamiając sobie ten fakt; jest szalenie prawdziwe i przemawiające do wyobraźni.


STOWARZYSZENIE AKCJI KATOLICKIEJ ZAPRASZA WSZYSTKIE GRUPY PARAFIALNE DO WSPÓLNEJ MODLITWY W INTENCJI NASZEJ PARAFII 

Msze święte w tej intencji odprawiane będą w każdą drugą niedzielę miesiąca o godz. 12.00 ( w tym roku są to terminy:  9 kwietnia, 14 maja, 11 czerwca, 9 lipca, 13 sierpnia, 10 września, 8 października, 12 listopada, 10 grudnia)

Serdecznie wszystkich zapraszamy!

 


OGÓLNOPOLSKA PIELGRZYMKA NA JASNĄ GÓRĘ

W dniach 9-10 czerwca zapraszamy członków Akcji Katolickiej na Jasną Górę.

Pielgrzymka przebiegać będzie wg. programu